"צריך בחירות אחרי המלחמה"

השר שיקלי נגד החרדים: "מי שלא יתגייס – לא יוכל להצביע"

שר התפוצות עמיחי שיקלי הצהיר בריאיון, כי יש לשלול את זכות ההצבעה ממי שלא מתגייסים לשירות צבאי או לאומי | שיקלי הפתיע: "צריך לתאם מועד לבחירות אחרי המלחמה" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
צוחקים עלינו? נתניהו ושיקלי (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

ברקע משבר חוק הגיוס שמאיים על שלימות הקואליציה, שר התפוצות עמיחי שיקלי אומר בראיון לשניאור ובר בפודקאסט 'כור ההיתוך', בהתייחסו לסוגיה הרגישה של גיוס חרדים, כי מי שלא יתגייס יצטרך לאבד את זכות ההצבעה.

שיקלי אמר בראיון כי "מי שלא יעשו שירות צבאי או לאומי, לא צריכים לקבל זכות הצבעה בבחירות". לדבריו, "אני אופטימי מהדור הצעיר החרדי, יש בו יותר ויותר אנשים שמבינים ורוצים לקחת חלק. עם ההנהגה הפוליטית יש עדיין אתגר משמעותי מאוד. אני מקווה שנפעיל מספיק לחץ כדי לפתור את הסוגייה הזו".

השר שיקלי הפתיע ואמר עוד: "אירועי המחאה ואירועי המלחמה, כשמחברים את שניהם יחד, אני חושב שנכון לייצר שיח עם האופוזיציה ולצפות קדימה מהו המועד הנכון לבחירות ואין ניגשים לפתרון סביב נושא הגיוס. אנחנו צריכים לחשוב איך מנווטים את הספינה".

בהתייחסו לאחריות הממשלה לטבח בשביעי לאוקטובר, קבע השר שיקלי: "הממשלה אחראית לאירועים כבדים לטוב ולרע, במקרה הזה לרע, ויש לה אחריות מתוקף היותה ממשלה. וודאי למי שיש זיקה מובהקת לאירועים, הגורמים שעוסקים בביטחון בממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר