יממה דרמטית בבית שמש | כל הפרטים

מסתמן: הגוש החרדי צפוי להתאחד מאחורי גרינברג | אלו הקשיים שעומדים על הפרק

אחרי שגדולי ישראל הליטאיים אישרו רק היום, את הדרישה העיקרית של דרעי - לקיום רוטציה על ראשות עיריית בית שמש, הצדדים חזרו לנהל את המו"מ. כעת ש"ס מערימה קשיים על עוד דברים | בכל מקרה, הציבור החסידי צפוי להודיע על תמיכה בגרינברג, לאחר שהגיעו להבנות במו"מ, והוא ממתין עוד קצת לש"ס (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גרינברג ובלוך (צילום: כיכר השבת)

אם אתמול (שלישי) היה נראה שהמגעים בין ש"ס לדגל התורה - הגיעו לפיצוץ, לפני שעה קלה, הצדדים שוב התיישבו לשולחן המשא ומתן, וזאת לאחר שהתקבל אישור מגדולי ישראלי הליטאים, לדרישה העיקרית שיו"ר ש"ס הארצית אריה דרעי - הציב.

חברי הכנסת של דגל התורה, התכנסו אמש במעונו של המנהיג הליטאי, הגר"ד לנדו, והניחו בפניו את צדדי הספקות בבית שמש, וכן הציגו את הדרישה העיקרית של דרעי, כי הוא רוצה התחייבות שבבחירות הבאות, ש"ס תציב מועמד לראשות העיר מטעמה ודגל התורה תתמוך בו.

תחילה, גדולי ישראל - הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש, נטו שלא לאשר את הבקשה, והם הסכימו להתחייב רק שבעוד חמש שנים (ארבע וחצי ליתר דיוק. ח"ב), תתקבל החלטה על ידי גדולי ישראל.

אך מוקדם יותר היום, לאחר ששמעו צדדים נוספים, החליטו הגרמ"ה והגר"ד, לאשר את הסעיף המרכזי והכריעו כי אפשר לחתום על הסכם זה.

לאחר האישור, חזרו הצדדים לנהל את המשא ומתן, אך בסביבתו של דרעי, לאחר שקיבלו את מבוקשם העיקרי, חזרו להערים קשיים, בנוגע לקבלת תיקים, להם ולמפלגת דרך, שהולכת איתם יד ביד להסכמים.

לכן, היממה הקרובה היא דרמטית ביותר, שכן כפי שדווח כבר ב'כיכר השבת', אגודת ישראל כבר הגיעה לסיכומים עם דגל על תמיכה בגרינברג, והם רק ממתינים שש"ס גם יחתמו על ההסכם, במידה וזה לא יקרה ביממה הקרובה, אגודת ישראל תצא ככל הנראה בהודעה על תמיכה בגרינברג - בכל מקרה.

אגודת ישראל קיבלה - סגן ראש העיר בשכר, חלק מהחינוך בעיר וכן את מי שמש ועוד דברים שהיא ביקשה. במקביל, היא קיבלה התחייבות מדגל התורה, שלא יעשו להם גוש חוסם בעיריית בני ברק וכן שלא ירוצו בנפרד בבחירות הקרובות, למרות שדגל הוכיחה בבחירות האלו, כי יש לה את האפשרות הזו.

דגל, כבר הסכימה לתת לש"ס, גם סגן ראש העיר בשכר, יו"ר מועצה דתית, רב העיר, תיק שפ"ע, רווחה ועוד. אך לעת עתה היא הציבה עוד דרישות והמשא ומתן כאמור נמצא בשיאו.

מנגד בש"ס מבהירים ל'כיכר השבת', כי ישנו משבר סביב חלוקת התיקים, ומחר תתכנס מועצת חכמי התורה של התנועה, כדי להכריע כנראה באופן סופי.

יודגש, כי כפי שדווח ב'כיכר השבת', מועצת חכמי התורה בכל מקרה לא תתמוך בעליזה בלוך ובמידה והמגעים עם דגל יתפוצצו, מועצת חכמי התורה צפויה להעביר את ההכרעה בנושא לרבני העיר - וכל אחד ישמע לרבותיו בעיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר