אחרי מו"מ ארוך ומיגע

אחדות מרשימה בבית שמש: כלל הנציגים החרדים חתמו על תמיכה בגרינברג בסיבוב השני

'אגודת ישראל' ו'ש"ס' חתמו עם 'דגל התורה' על תמיכה במועמדותו של שמוליק גרינברג, בסיבוב השני לראשות עיריית בית שמש | התמיכה הגורפת, באחדות חסרת תקדים של הסיעות החרדיות, חורצת ככל הנראה את הסיבוב השני של הבחירות | דרעי קיבל רק את רוב מבוקשו, כשעדיין לא ברור מה יעלה בגורל הרוטציה בבחירות הבאות והאם לדגל תהיה זכות וטו (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גרינברג (צילום: כיכר השבת)

הסיעות החרדיות ש"ס ואגודת ישראל, חתמו לפני זמן קצר (רביעי) על תמיכה במועמדותו של שמוליק גרינברג לראשות העיר בית שמש, בסיבוב השני שיתקיים מול עליזה בלוך, ראש העיר הקודמת. בכך מגיע הציבור החרדי בעיר בית שמש בקול אחיד לסיבוב השני.

אמש, כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', התכנסו חברי הכנסת של דגל התורה במעונו של המנהיג הליטאי, הגר"ד לנדו, והניחו בפניו את צדדי הספקות בבית שמש, וכן הציגו את הדרישה העיקרית של דרעי, כי הוא רוצה התחייבות שבבחירות הבאות, ש"ס תציב מועמד לראשות העיר מטעמה ודגל התורה תתמוך בו.

תחילה, גדולי ישראל - הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש, נטו שלא לאשר את הבקשה, והם הסכימו להתחייב רק שבעוד חמש שנים (ארבע וחצי ליתר דיוק. ח"ב), תתקבל החלטה על ידי גדולי ישראל.

אך מוקדם יותר היום, לאחר ששמעו צדדים נוספים, החליטו הגרמ"ה והגר"ד, לאשר את הסעיף המרכזי והכריעו כי אפשר לחתום על הסכם זה.

לאחר האישור, חזרו הצדדים לנהל את המשא ומתן, אך בסביבתו של דרעי, לאחר שקיבלו את מבוקשם העיקרי, חזרו להערים קשיים, בנוגע לקבלת תיקים, להם ולמפלגת דרך, שהולכת איתם יד ביד להסכמים.

אגודת ישראל קיבלה - סגן ראש העיר בשכר, חלק מהחינוך בעיר וכן את מי שמש ועוד דברים שהיא ביקשה. במקביל, היא קיבלה התחייבות מדגל התורה, שלא יעשו להם גוש חוסם בעיריית בני ברק וכן שלא ירוצו בנפרד בבחירות הקרובות, למרות שדגל הוכיחה בבחירות האלו, כי יש לה את האפשרות הזו.

ש"ס תקבל את תפקיד מ"מ ראש העיר, וכן תקבל את תיק החינוך המלא ועוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר