פורים בצל המלחמה

ראש הישיבה בהדרכה לבחורים: אנחנו סמוך לביאת המשיח | שכרות בפורים זה חילול השם

בנאום שנשא בפני תלמידי הישיבה בטקס השקת קמפיין גיוס הכספים לת"ת של הישיבה, הוא הביא את מדרשי חז"ל: "דבר גדול יבוא לעולם. הקורונה זה דבר גדול בכל העולם" | "מה שכתוב בחז"ל על ימות המשיח - קרה לנו עכשיו. יישובים חרבו, התהפכו ואנשים נהרגו" | הוא התייחס גם לצורת ההנהגה הרואייה לבן ישיבה בפורים ופסק: "שכרות? אין לך חילול השם גדול מזה, עד דלא ידע - אולי רבי ישראל סלנטר יכול לקיים" • צפו (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
"סמוך ונראה לביאת המשיח" | צפו בנאומו האקטואלי של חבר המועצת וראש הישיבה הגאון רבי צבי דרבקין בקמפיין הת"ת של גרודנא (צילום: באדיבות המצלם)

ראש הישיבה וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי צבי דרבקין, השתתף אמש (רביעי) באירוע השקת קמפיין גיוס הכספים לת"ת ישיבת גרודנא - באר יעקב, ונאם בפני התלמידים על גודל האירועים האקוטאלים בהם אנו נמצאים, ועל צורת בן ישיבה בפורים.

בראשית דבריו, התייחס ראש הישיבה למלחמת חרבות ברזל ולטבח יישובי העוטף בבוקר שמחת תורה: "אנחנו נמצאים בחבלי משיח קשים ומרים. אנחנו סמוך לביאת המשיח. מצאתי אתמול בפסיקתא, שואלים שם מתי משיח בא? והתשובה היא שסמוך לביאת המשיח ש-10 מקומות נבלעים, עשרה מקומות מתהפכים ועשרה מקומות נהרגים שם. וזה מה שקרה".

הוא הוסיף וציטט את דברי חז"ל על התקופה שלפני ביאת המשיח ואמר: "כתוב שם גם שסמוך לביאת המשיח דבר גדול בא לעולם. הקורונה היה דבר גדול בכל העולם".

"אז מבואר בחז"ל שאנחנו בימות המשיח" הוסיף חבר המועצת. "כתוב בחז"ל שחבלי משיח זה כמו חבלי לידה. ככל שמתקרבים ללידה זה יותר קשה. יש את הנבואה של מיכה. כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות. כתוב שבאחרית הימים יהיה נסים למעלה מדרך הטבע. זה גם קורה בימינו. ניסים למעלה מדרך הטבע. אין לפרש את זה אחר".

"לכן", הוסיף הגר"צ, "צריך חיזוק גדול באמונה וביטחון. האמונה בביאת המשיח זה צריך לחזק אותנו מאוד. אנחנו סמוך ונראה לביאת המשיח". מה יעשה אדם ויינצל מחבלי משיח? יעסוק בתורה וגמילות חסדים".

ראש הישיבה הדגיש לבחורי הישיבה את חשיבות איסוף הכספים לת"ת: "תורה יש כל השנה ברוך השם. אבל מה עם גמילות חסדים? הפעולות האלה של המגבית אמנם זו פעולה זמנית אבל פרותיה מרובים ומפוזרים על כל השנה מה שיוצא מהכספים האלה. אין צורך להרבות דברים בחשיבות של העניין הזה".

"לכן באמת זו מצווה גדולה כמו שחז"ל אומרים תורה וגמילות חסדים - זה מה שיכול להציל אותנו מחבלי משיח" אמר ראש הישיבה למאות התלמידים.

ראש הישיבה, עבר להדריך את הבחורים, כיצד ראוי לבן תורה לנהוג בפורים: "אתם יוצאים לרחובה של עיר. אפשר מצד אחד להרבות קידוש השם - אחת המצוות הגדולות. אבל אפשר מצד שני להיכשל בחילול השם".

"בשנים קודמות היו לנו דרישות שלום שבחורים קידשו שם שמים. אנשים אמרו לנו שרואים הנהגה של בן תורה. מה נאים מעשיו. זה קידוש השם" אמר ראש הישיבה.

הוא הפתיע את התלמידים כשפסק להם כי אין להשתכר כלל בפורים: "אני רוצה לומר - שכרות - אין לך חילול השם גדול מזה. שכרות זה חילול השם. כדי לקיים עד דלא ידע זה רק גדולי ישראל כמו רבי ישראל סלנטר. להשתכר גם בפורים זה חילול השם שאין עליו כפרה".

ראש הישיבה חזר על המסר שלו לסיכום: "מצד אחד יש הזדמנות לקדש שם שמים אבל צריך להיזהר".

צפו בדברים המלאים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר