"שהחילונים ילמדו תורה"

הגר"ד סגל התייחס לסערת חוק הגיוס: "שוויון בנטל? אנחנו נושאים בנטל לבד" | תיעוד

המשגיח הגאון רבי דן סגל, שלא מרבה להתבטא פומבית בעניינים ציבוריים, יצא מגדר הרגיל ובכינוס בירושלים, התייחס לסערת ביטול מעמד בן הישיבה והפסקת התקצוב להיכלי התורה והישיבות ואמר: 'דורשים מאיתנו להשתתף בשוויון בנטל והאמת היא שכל אחד מעם ישראל צריך לשאת בנטל ולקחת אחריות. מה זה נקרא שוויון בנטל? זה הנטל של בחורי הישיבות' | צפו (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ד סגל נואם באירוע

המשגיח הגאון רבי דן סגל, שבאורח קבע בורח מאירועים ציבוריים ופומביים, ואף ממעט להתבטאות בנושאים ציבוריים, חרג אתמול (רביעי) ממנהגו, ותקף את החלטת בג"ץ למנוע תקצוב מעולם התורה.

את הדברים אמר במהלך נאומו בועידת 'איחוד בני הישיבות', כאשר הוא שב והדגיש, שישנה טעות יסודית לחשוב שהציבור החרדי צריך להשתתף בנטל, האמת היא שרק לומדי התורה נושאים בנטל, אם הציבור הכללי גם ילמד תורה אז זה יהיה נקרא שוויון בנטל מצידם.

הנאום המלא

"באמת כלל ישראל הוא כלל ישראל, אפילו שיש הרבה טועים אבל כלל ישראל הוא כלל ישראל אחד, ולכן אמת שכולם צריכים לשאת ולתרום את ההצלחה של כלל ישראל, אבל יש פה טעות אחת יסודית, מה זה נקרא שוויון בנטל? האמת היא שהנושאים את הנטל באמת זה הבחורי ישיבה, הלומדי התורה הקדושים.
הנאום המלא של הגר"ד סגל
אמרה לי לפני שנה אשה חופשייה מחיפה "אני מוכרחה להאמין שלבחורי ישיבה יש משהו שנותן להם איזה סיפוק, אחרת אין פשט למה הם לא עושים כל מה שהעולם עושה, איך הם יכולים להישאר ככה בלי כלום, מוכרח שיש להם משהו שנותן להם סיפוק הרבה יותר", זה אמרה אחת שלא יודעת מימינה לשמאלה, לא למדה אף פעם תוספות, לא ברכה, לא קרבת אלוקים.
באמת אנחנו אלו שנושאים את הנטל האמיתי ושאר הדברים זה תוצאות, לכן אדרבה זה מחייב אותנו להתעצם ולהתחזק בלימוד התורה, בתפילה, בקדושה ובכל דבר. כל אחד יודע שאם זה נוגע רק לו הניחא, אבל אם הוא יודע שהוא אחראי על אחרים כמו אבא שיודע שאחראי על משפחה אז יש לו אחריות.
האמת היא שהבני תורה היקרים שומרי התורה והמצוות הם המעמידים של הכל, של כל האומה הישראלית ושל כל המצב. שוויון בנטל? זה לא נקרא שוויון! זה נקרא שאנחנו נושאים בנטל! הנשיאה בנטל זה את החיזוק בתורה ובתפילה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר