ערבי פסחים

התיעוד נחשף: רבי גרשון כורע על הרצפה לבדוק את החמץ

כך נראה ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל בשנותיו האחרונות, כורע על הרצפה בערב פסח ומחפש חמץ בחורים ובסדקים בסלון ביתו | בתיעוד החדש שמתפרסם הערב נראים גם הרבבות עולים להקבלת פני רבו ברחוב ראב"ד | ומה אמר על הגאולה בחודש ניסן? צפו (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
(צילום: ללא קרדיט)

לרגל מלאות אחד עשר חודש להסתלקות ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל מכון "דרכי החיזוק" חושף תיעוד היסטורי שבו נראה ראש הישיבה בודק את החמץ בביתו בשנותיו האחרונות.

בתיעוד נראה מרן כורע ברך ומשתטח על הרצפה בעצמו ללא שום עזרה ובודק עם נר דולק את החמץ מתחת לארון הספרים בסלון המפורסם ברחוב ראב"ד. ראש הישיבה היה מקפיד עד הפסח האחרון לחייו לבדוק בעצמו את הבית ביסודיות ולוודא בעצמו שלא נשאר אף פירור של חמץ.

בקליפ שיצא על ידי מכון "דרכי החיזוק" נחשפים גם תיעודים מרהיבים מהקבלת פני רבו בחול המועד פסח כפי שהיה בכל חול המועד בשנים האחרונות כאשר אלפים ורבבות צבאו על הבית הגדול בראב"ד בכדי להקביל את פניו של מרן רבי גרשון ולהתברך בברכת החג.

בשל העומס הרב נבנו מדרגות מיוחדות לכניסה לבית ובתיעוד ניתן לראות את האלפים עוברים במהירות להתברך ולהקביל את פני ראש הישיבה זצוק"ל.

ברקע הסרטון שמתפרסם, מושמע ניגון עם המילים באידיש - אזוי פיל מרור אזוי פיל צרות טאטע לעבן איך ויל די פרעגן ווען קימט שוין דע לעכטיג שעה, ובתרגום לעברית - כל כך הרבה צער, כל כך הרבה צרות, אבא, אני רוצה לשאול אותך מתי מגיעה השעה הנכונה.

ובסיום הקליפ מובאים דברי ראש הישיבה, בהם הוא מעורר על הגאולה הקרבה ובאה: "בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל, הגאולה העתידה שתיהיה במהרה בימינו שנזכה לזה גם כן יהיה בניסן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר