צפו בתיעוד המיוחד

הגר"ד לנדו התפלפל עם הבחורים וסנט בהם: "ודאי שצריך לעזור בערב פסח"

הגר"ד, שלא התחשב במרום גילו, שוחח עם הבחורים והאברכים במשך שעה ארוכה כשהוא עומד על רגליו: "גם בחול המועד מותר ללמוד, אין שום איסור" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
"מסוכן לגור כאן! אוי ווי"! | צפו בדברים של הגר"ד לנדו

אמש (מוצ"ש), במעמד אדיר של ריתחא דאוריתא בבית הכנסת הגדול בבני ברק במעמד שע"י ארגון תורה דיליה, השתתפות כ-2000 בחורים ואברכים. מי שכיבד את נוכחותו במעמד היה מנהיג הציבור החרדי הגר"ד לנדו.

הגר"ד, שאל את הציבור מספר שאלות, ולאחר מכן ניגשו הבחורים לשאול את ראש הישיבה שאלות על השיעור. ראש הישיבה עמד על רגליו במשך כשעה ופלפל בלימוד עם בחורי הישיבה ואברכים בסוגיות בעומק הש"ס, מעמד שכולו אהבת ומתיקות התורה.

בסיום דבריו אמר ראש הישיבה דברי חיזוק בעקבות המצב: "עוד מעט פסח ויש מצוות פסח, אבל העיקר הוא שצריך לשבת וללמוד כל השנה, וגם בחול המועד מותר ללמוד, אין שום איסור, ודאי שצריך גם לעזור בבית לפני פסח".

בהמשך דבריו, הוא התייחס לחרב הגיוס המתהפכת מעל לראשיהם של לומדי התורה ואמר בכאב: "ודאי שהבני תורה לומדים ולומדים, ויש גזירות רעות ובגלל זה נתחזק אנחנו הבני תורה ולא נשים לב לכל הגזירות, רק תורה ורק לימוד התורה, כי הם חיינו ואורך ימינו גם מבחינת החיים הרוחניים וגם מבחינת החיים הגשמיים".

הגר"ד מתפלפל עם הבחורים והאברכים

"בלי לימוד התורה אוי ווי מה שיכול להיות כאן" התריע הגר"ד, "ע"פ דרך הטבע רחמנא ליצלן מסוכן לגור כאן, האנשים שרחוקים מהיהדות רוצים להטביע אותנו בים וגם את עצמם הם מטביעים בים, אם לא יהיה תורה אז לא יהיה כלום".

"הם לא יודעים אבל אנחנו צריכים להתחזק חזק בלימוד התורה ולא לשים לב לכל הדיבורים, שכל היום מדברים דברי שטות והבל, אלא תורה ותורה ושוב פעם תורה, יש רק דבר אחד תורה ותורה ושוב פעם תורה, בזכות לימוד התורה שכולם ילמדו כפי יכולתם ינצלו כולם מנער עד זקן ואז אנחנו נגאל מכל הצרות ומכל הדברים הרעים ובא לציון גואל" סיכם המנהיג הליטאי את דבריו.

בריתחא דאורייתא עם צורב צעיר

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר