פרסום ראשון

אחרי סאגה של מספר חודשים: בוטבול הצליח להקים קואליציה באלעד, שרוליק פרוש - בחוץ

סאגה של חודשיים וחצי מגיעה לסיומה עם חתימת ההסכם הקואליציוני באלעד | ראש העיר בוטבול הצליח להכניס לקואליציה שני נציגים חסידיים והותיר את ראש העיר היוצא באופוזיציה | פרוש לא יכריז על הנציג החסידי כ'פורש' בשל כניסת הנציג הנוסף (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
ישראל פרוש ויהודה בוטבול (צילום: יעקב כהן)

לאחר סאגה שנמשכה חודשיים וחצי, מאז שיהודה בוטבול גבר על ישראל פרוש בבחירות לראשות עיריית אלעד, הערב (רביעי) אנו חושפים ב'כיכר השבת', כי בוטבול הצליח להקים קואליציה, גם בלי פרוש.

בשעות האחרונות חתם בוטבול הסכם דרמטי על כניסת הנציג החסידי אורן מזרחי לקואליציה כשהוא מצטרף לנציג הנוסף יעקב דוד ברקוביץ ובכך בעצם סיעת ׳אגודת ישראל׳ נכנסת לקואליציה, בעוד סיעתו של ראש העיר לשעבר, ׳שלומי אמונים׳ נשארת באופוזיציה.

בכך, תמה סאגת המו״מ של ראש העיר הנבחר להקמת הקואליציה והעיר תוכל לצאת לדרך חדשה.

בעירייה מציינים כי כניסתו של מזרחי, מהווה משקל חסידי מגוון בקואליציה החדשה שתוביל את העיר אלעד.

כפי שנחשף בעבר ב'כיכר השבת', פרוש התכנן שלא לוותר וברקוביץ' במידה ואכן ייכנס לקואליציה של בוטבול, ולהכריז עליו כ'פורש' - מהלך שהיה מונע מברקוביץ' לקבל תפקיד סגן בשכר, אולם כניסתו של מזרחי לקואליציה מונעת מפרוש לנקום בברקוביץ'.

ההסכם הדרמטי נחתם לאחר ישיבות ליליות ארוכות שהתקיימו בדיסקרטיות בחודש האחרון עד שהמו״מ הבשיל לחתימה. את המו״מ הובילו מוטי בבצ׳יק ראש המטה של השר גולדקנופף מצד אגודת ישראל, ויענקי ביכלר - יועצו האסטרטגי של ראש העיר החדש יהודה בוטבול.

לאחר חתימת ההסכם, בקואליציה של יהודה בוטבול נמצאים ש״ס, אגודת ישראל והציונות הדתית. בהמשך צפויים חיבורים נוספים עם שאר המפלגות.

החיבור בין ש״ס לאגו״י בשנה האחרונה, חיבור אסטרטגי בין 2 המפלגות, הוביל לסדרת שיתופי פעולה וניצחונות בבחירות לרשויות המקומיות ברחבי הארץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר