נועד בשביל בג"צ

בש"ס מבהירים: חוג הגיוס שמקדם נתניהו לא מקובל עלינו

לאחר החלטת רה"מ נתניהו לקדם את חוק הגיוס שעבר בממשלת בנט-לפיד ולהחיל עליו דין רציפות, בש"ס מבהירים כי החוק לא מקובל על היהדות החרדית (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יו"ר ש"ס אריה דרעי (צילום: כיכר השבת)

ימים לאחר החלטת הממשלה לדחות את הערר של 'המחנה הממלכתי' ולהחיל דין רציפות על חוק הגיוס שעבר בממשלת בנט-לפיד, בש"ס מבהירים כי החוק לא מקובל עליהם.

כזכור, בשל אי היכולת להגיע להבנה על חוק מוסכם, ולקראת הדיון הדרמטי בבג"צ ביום ראשון הקרוב, ראש הממשלה נתניהו החליט לשלוף את חוק הגיוס שעבר בקריאה ראשונה בממשלה הקודמת, ממשלת בנט-לפיד, ומי שכיהן אז כשר הביטחון היה בני גנץ.

מאז ההחלטה של נתניהו, בסיעות החרדיות שותקים ולא הגיבו באופן רשמי ובהצבעות בוועדת שרים לענייני חקיקה ובמליאת הממשלה - השרים החרדים נעדרו.

במקביל, בהנהגה הרוחנית חרדית נשמעה ביקורת בשיחות עם ראשי הסיעות על העובדה שהממשלה, לה שותפות הסיעות החרדיות, מקדמים חוק שהוגדר בזמן אמת כ'אסון' ו'חרבן' לעולם התורה.

אלא שהבוקר (חמישי) מבהירים בש"ס כי החוק נועד בכדי לקנות עוד זמן מבג"צ ואכן החוק לא מקובל על הסיעות החרדיות.

בטקסט שפורסם בביטאון ש"ס נכתב: "החוק עצמו בוודאי שאינו לרוחה של היהדות החרדית אבל המטרה כעת להוכיח לבג״צ שהממשלה כבר פועלת ומקדמת את הנושא, ושלא ייקבעו מסמרות משפטיים בלתי הפיכים״. מי שחתום על הטקסט הוא דובר המפלגה, אשר מדינה.

כעת עוקבים בסיעות החרדיות בדריכות לקראת הדיון בבג"צ בשבוע הבא בכדי להבין האם השופטים יאפשר הארכת זמן לממשלה כדי להגיע לפתרון לסוגיה או שמא יוטלו גזירות כלכליות נוספות ודחיה של האפשרות לחוקק את החוק ממשלת בנט-לפיד, מה שיכול לסכן את המשך קיום הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות