המשבר טרם נפתר | כל הפרטים

בכיר ב'דגל' תוקף: "המשבר עם המורות, הוא צעד מכוון וזדוני של פקידים באגף תקציבים"

מיום ליום נחשפות ב'כיכר השבת', עוד מסמכים בנוגע למשבר שנוצר עם החינוך העצמאי | ח"כ גפני, הציב לראש הממשלה אולטימטום שעזר רק באופן חלקי ולא פתר באמת את המשבר | בכיר ב'דגל התורה', חושף כעת ב'כיכר השבת' פרוטקול מישיבה שנערכה לפני שנתיים, ותוקף בחריפות את אגף התקציבים | כל הפרטים (ארץ)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
חלק מחברי הכנסת של דגל התורה (צילום: אריה לייב אברמס/פלאש 90)

ביום חמישי האחרון נחשף ב'כיכר השבת' מסמך מפורט, שבו מתואר, כי המשבר עם החינוך העצמאי וחלוקת הכספים למורות ולמורים, הוא בכלל שייך לשנת 2014, חבר כנסת בכיר ב'דגל התורה', תוקף הערב (ראשון) בחריפות בשיחה עם 'כיכר השבת' את האוצר ומציג עוד מסמך שלדבריו מדברים על התעמרות במורות והמורים החרדים.

כזכור וכפי שדווח בהרחבה ב'כיכר השבת', המשבר לגבי תקצוב המורות לא באמת נפתר, ונותר בור תקציבי שאותו אמורים לבדוק והכסף של ההפרשות והפנסיה שאמור להיכנס בתשיעי לחודש, ככל הנראה לא ייכנס. בכיר ב'דגל התורה', טוען בתוקף בשיחה עם 'כיכר השבת', כי מדובר בהתעמרות זדונית של ראשי אגף התקציבים - נגד החרדים והממשלה.

אותו בכיר ב'דגל התורה', הציג מספר מסמכים של רואי חשבון ודיונים שנערכו ברשות המסים, המדברים בדיוק על "המשבר" שיצרו פקידים בנוגע לחלוקת הכספים לחינוך העצמאי, אותו בכיר מציג פרוטקול מישיבה באגף תקציבים - אותו הוא מאשר לפרסם, בו השתתף אלי מאגף תקציבים, "כיכר השבת" עם התמלול המלא מפרוטקול הישיבה.

נציגי רשות המסים: "הוצגו נתוני החוב בתיק הנובעים מסוגיית מס שכר לגמלאי המרכז החינוך העצמאי ותכתובת מייל מתאריך 30/07/2019 של חשב החינוך העצמאי ונציגי רשות המיסים והסכמתו עם סכומי החיוב. מדובר בחוב יולי 2019 שעד היום לא הוסדר. החיוב נובע משנים 2014-2018 (מצ"ב טבלת חלוקה לפי שנים). הובהר כי מדובר בחוב מהותי שעומד נכון להיום על לסך של כ- 67 מיליון ש"ח, שלגביו הייתה הבנה שעם העברת תקציב המדינה יוסדר תשלום החוב ולכן יזמנו את הישיבה הנוכחית".

הנציגים הוסיפו ואמרו: "אנו מבקשים לקדם את הסדרת החוב ולהימנע מעיכובים נוספים טרם נקיטת הליכי אכיפה וגביה כנגד העמותה".

החשבת של החינוך העצמאי: "נכנסתי לתפקיד חשבת בעמותה לפני כשנה, לא ידעתי בכלל על קיומו של החוב. כמו כן, לא יודעת לפרט או להצביע מי אחראי למחדל שהביא לתוצאה של חוב בסדר גודל שכזה. אני סבורה בהחלט שאם אלו הממצאים קיימת מת רשלנות כלשהי של מי מבעלי התפקיד בעמותה ויש לקרוא למי מהם שאחראי למחד ודל לקחת אחריות ולהפיק לקחים לעתיד. אני סבורה שמאחר שהעמותה מתוקצבת ב100% ע"י המדינה ייתכן שהדבר לא ממש יהיה אפקטיבי מול בעלי התפקיד. כמו כן, ברור לי שלא יהיה ניתן להיפרע מהחוב לרשות המיסים ללא העמדת תקציב ייעודי לסגירת החוב".

אלי, נציג אגף תקציבים: "גם אני לא הייתי מודע לחוב של העמותה לרשות המיסים, ובטח לא בהיקפי הסכומים המדוברים. ברור לי שנצטרך למצוא פתרון ולהסדיר את החוב, על אף שמדובר מבחינת המדינה באותה קופה ובסוג של העברה מסעיף הכנסות לסעיף הוצאות. ממה שאני מבין רכיבי החוב בנויים מקרן ריבית והפרשי הצמדה וקנסות, לגבי חוב הקרן ברור לי שיש לשלמו במידי וייתכן ונצליח להעבירו עד סוף השנה".

פרוטקול הישיבה ברשות המסים

הבכיר ב'דגל התורה' שעוסק בנושא, אומר ל'כיכר השבת': "מי שרואה את הפרוטקול מלפני יותר משנתיים מבין שמדובר ברדיפה ותו לא מידי".

לדבריו, "חייבים להדגיש בצורה ברורה, יש פה אנשים שמנסים להפיל את הממשלה על ידי התנכלות לציבור החרדי, אין שום סיבה אמיתית, שפתאום החליטו לבדוק את החשבונות של החינוך העצמאי. הפקידים האלו החליטו להתעמר ברשעות בנשים שלא עשו להן מאומה".

"הם", מסביר אותו גורם בכיר, "מצאו נקודת חולשה שבה החרדים לא יוכלו לוותר ופשוט דרכו עליה בכל הכוח, רק כדי שהציבור החרדי יצא למאבק בראש הממשלה נתניהו ויפיל את הממשלה, אחרת אין שום הסבר למה הם נזכרו עכשיו, יש פה ציד מכשפות מרושע".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות