סיפורים מרגשים

"לא הייתי סולחת לעצמי, נהייתי מאושרת"

"איזה מזל שעזרתן לי לקבל את ההחלטה הנכונה. הפכתן אותי לאמא מאושרת" כך נפתח עוד מייל שהגיע למערכת • למעלה מ- 81,750 תינוקות נולדו עד היום הודות לאפרת (ארגוני חסד)

"בקיץ האחרון, לפני כשמונה חודשים, גיליתי שאני מצפה. זה תפס אותי לגמרי לא מוכנה... בבית היו לי אז פעוט מתוק בן שנה ועוד שתי בנות בפערים לא גדולים. התמודדתי עם קושי נפשי עצום בגידול הילדים ובהתמודדות היומיומית של החיים, בפרט בתקופת הקורונה.

"הרגשתי שאני לא מסוגלת. המצוקה שלי הייתה גדולה מאוד." כך מתחיל מייל שגרתי שנשלח לאגודת אפרת על בסיס יומיומי.

"שיתפתי חברה במחשבותיי הקשות להפסיק את הסיפור. אבל עמוק בלב פשוט לא הייתי מסוגלת לשאת את המחשבה שאני עומדת לאבד את הבן שלי. אותה חברה יצרה קשר עם אגודת אפרת ומתנדבת בשם מירי המלאכית יצרה איתי מיד קשר. מירי תמכה בי והכילה את כל הרגשות וההתפרצויות שלי. במילותיה הרכות והמעודדות היא הזכירה לי שכל ילד מביא את הברכה והמזל שלו ודווקא ילדים שנולדו 'בלי תכנון', הם ילדים שמסבים הרבה נחת להוריהם ונקראים ילדי פלא. הודות למירי המשכתי עם ההמתנה בהתרגשות ובציפיה לפני שבועיים ילדתי את איתמר המהמם.

"אני כותבת לכם את המייל הזה ובוכה. הקב"ה דואג לי... איזה מזל שהקשבתי! איזה מזל ששיתפתי את אותה חברה, איזה מזל שאגודת אפרת היתה כאן בזמן. תודה לכם על עבודת הקודש שלכן, ממני באהבה גדולה, שרית. ״

זרם המיילים וההודעות הבלתי פוסק שמגיע מנשים שאגודת אפרת תמכה בהן, הן העדות החיה למפעל התמיכה הנשית שמציל חיים.

מנתונים הנמצאים בידי אגודת אפרת, כ-40,000 הפלות מתבצעות מידי שנה. רק מחציתן בצורה חוקית ומדווחת. מרביתן על רקע מצוקה כלכלית והחשש מעלויות גבוהות בגידול ילד נוסף.

הפונות לאגודת אפרת הן נשים בגילאי 20-45, מכל קצות הקשת היהודית – ישראלית, המרגישות בלבול רב עקב הריון לא מתוכנן אליו נכנסו.

איך מצילים תינוק? לאן התרומות שלכם הולכות?

אגודת אפרת מתקיימת על תרומות בלבד ללא תמיכה ממוסדת משום סוג. התרומות שלכם הן שסייעו לאפרת להציל עד היום למעלה מ- 81,750 תינוקות שהפכו נשים לאמהות מאושרות.

באגודת אפרת מערך מתנדבות של למעלה מ-150 מתנדבות מכל הארץ המקבלות מקרה ומהוות מאותו רגע אוזן קשבת לאותה אשה. המתנדבות של אפרת הן נשים בעלות אוזן קשבת, לב פתוח ואינסוף אהבה והכלה, שעברו הכשרה מתאימה ומקצועית המלווה על ידי נשות טיפול, עובדות סוציאליות ופסיכולוגיות. הסיוע הכלכלי שאפרת מציעה נותן במרבית המקרים שקט נפשי לאשה המתלבטת בידיעה שהיא לא לבד ויהיה מי שיתמוך בה בשנתיים שלאחר הלידה. משלוחי מזון לתינוק, ציוד ראשוני לאחר הלידה, לול, עגלה, אמבטיה, ביגוד וכל מה שנדרש על מנת לתת לו קבלת פנים מייטבית בבית.

אני רוצה להיות שותף בהצלת חיים >>>

אמא עובדת

תכנית נוספת שאפרת מפעילה היא ליווי האמהות גם לאחר הלידה במטרה להחזירן לשוק התעסוקה ולהעמידן על הרגליים מבחינה כלכלית. בראש הפרוייקט עומדת עובדת סוציאלית תעסוקתית המכווינה את הנשים ומסייעת להן במידת הצורך גם במימון המסגרת לפעוט עד לקבלת דרגה מהתמ"ת. בנוסף, אגודת אפרת מעניקה הכוונה וסיוע במיצוי זכויות מול הרשויות ומשרדים שונים שיכולים לסייע לאשה להיעזר בסביבתה עד שתגיע לעצמאות כלכלית.

בואו להתנדב באפרת!

אגודת אפרת מפעילה מרכז לוגיסטי ומרכז מבקרים אשר אליו מגיעים מתנדבים לארוז אלפי חבילות בכל חודש. המתנדבים שלנו מגיעים מכל תחומי החיים ומכל העולם, בתי ספר, אולפנות, לקראת ארועים משפחתיים כגון בר/בת מצוה וכדומה. ניתן להגיע להתנדב במקום בתאום מראש.

עשרה חודשים עברו מפטירתו של יו"ר אגודת אפרת, ד"ר אליהו יוסף שוסהיים זצ"ל. נשארנו המומים מפטירתו ומהאחריות המרובה למפעל חייו אגודת "אפרת".

ד"ר שוסהיים הקדיש את חייו להצלת עשרות אלפי תינוקות שהיום חלקם משפחות עם דור שני ואף שלישי.

חובה עלינו להמשיך בצוואת חייו ויותר מכך להעצים ולהוסיף תוכניות מצילות חיים, על מנת שנציל עוד תינוקות ולמען המשפחות המייחלות ומשוועות לתמיכה.

אגודת אפרת במספרים:

80,752 ילדים שהצלנו עד היום

180 ערכות אפרת לתינוק נשלחות מידי חודש

3,000 סלי מזון משפחתיים נשלחים מידי חודש

280 פניות לוועדת הסיוע בכל חודש.

150 מתנדבות ליווי ותמיכה בפריסה ארצית.

60 הדרכות מקצועיות

בסכום של 4,500 ש״ח, אפרת מצילה חיים!

לקראת חג הפסח ״אפרת״ תחלק למעלה מ3,000 חבילות מזון.

היו שותפים: השנה תורמים קמחא דפסחא שפשוט מציל חיים >>>

בתמונות, מתנדבי אפרת בהכנת מארזים ליולדות לקראת החג:

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר