כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לצורך ביטחונם"

גבול ירדן: 150 חרדים נכלאו וזאת הדרישה המחרידה שהם קיבלו מהשוטרים הירדנים

היחס של המשטרה הירדנית לחרדים ידועה מזמן וזאת לא הפעם הראשונה שישראלים בלבוש חרדי חווים התנכלות מכוונת | לפני כשבועיים נראה כי כלו כל הקיצין אחרי שהתיירים קיבלו דרישה אנטישמית במיוחד ומשרד החוץ הישראלי שלח איגרת זועמת (חרדים)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מתפללים ליד קבר אהרון הכהן, השנה (כולל דורשי ציון)

שוטרי הגבול בצד הירדני ידועים ככאלה המערימים קשיים לבעלי חזות יהודית מלהיכנס למדינה. כניסה עם תפילין, ספר קודש או ציצית, מפריעה פעמים רבות לעיניים של השוטרים הירדנים ובתגובה מונעים מתיירים יהודים כניסה בגלל סממנים מובהקים.

לפני שבועיים, קבוצה של 150 תיירים חרדים שעברו את הגבול במעבר רבין נעצרו ונכלאו למשך 48 שעות בגלל הלבוש שלהם, לא פחות.

לפי הדיווח, החרדים קיבלו דרישה הזויה וחמורה לגזוז את הפאות שלהם כדי שיתאפשר להם להמשיך את המסע שלהם בממלכה, התנהלות המזכירה משטרים אנטישמיים אפלים.

הירדנים מצידם טוענים שההתנהלות מול הנופשים החרדים היא עבור ביטחונם של הישראלים, שכן סממן יהודי מובהק במדינה עלול "לסכן אותם".

שר החוץ אלי כהן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הפעם, נראה כי משרד החוץ הישראלי מסרב לקבל את ההסברים של הירדנים, ובתגובה לאירוע האחרון שלח שר החוץ אלי כהן מכתב זועם בו הוא דורש שיהודים יקבלו יחס הוגן ולא מפלה במעברי הגבול.

באתר 'ישראל היום' הובאה התייחסות השר לנושא שאמר: "לא מתקבל על הדעת כי ישראלים יופלו במעבר הגבול לירדן, וכניסתם תימנע רק בשל היותם יהודים דתיים. יחסי השלום בין ישראל לירדן חשובים עבור שתי המדינות".

עוד הוסיף: "אנחנו נפעל מול שגרירות ירדן בישראל ומול השלטונות הירדניים כדי למצוא פתרון לאלפי ישראלים המעוניינים לבקר בירדן, שכניסתם נמנעת רק בשל העובדה שהם נושאים עימם תפילין, טליתות וספרי קודש. אנחנו עושים מאמצים דיפלומטיים רבים כדי לפתור את סוגיית המעבר לירדן עם אביזרי תפילה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר