אמץ חטוף לתפילה 

"פארכאפט!" | מודעות חטופים נתלו במאה שערים בשפת האידיש • תיעוד 

גם במאה שערים מתפללים לשובם של החטופים לבתיהם, כאשר תושבת השכונה הירושלמית הוותיקה לקחה יוזמה ותלתה מודעות חטופים באידיש עליהם הכיתוב: "פארכאפט" - נחטף באידיש, עם קריאה לציבור לומר פרק תהילים בצירוף שם החטוף לתפילה (חדשות חרדים) 

איצלה כץ | כיכר השבת |
מודעות החטופים במאה שערים (באדיבות 'אחים לעורף')

תושבי מאה שערים נתקלו גם הם במודעות החטופים שנכתבו במיוחד בשפת האידיש בצירוף השם המלא לתפילה עם פרק תהילים מצורף לחזרתם בבריאות איתנה בע"ה.

תושבת השכונה הסבירה כי בנוסף למודעות שנתלו היא גם דאגה לחלק שמות חטופים בין נשות השכונה הירושלמית לתפילה עבור חזרתם לבתיהם במהרה.

כל אחת שחפצה בכך יכלה "לאמץ" חטוף או חטופה ולקרוע שערי שמיים לחזרתו במהרה. הרעיון היה שיהיו כמה שיותר נשים צדקניות שתתפללנה עבור כל אחד מהחטופים בנפרד ולעורר רחמי שמיים על כל אחד בנפרד.

״מתחילת המלחמה הרגשנו צורך לעשות משהו למען השבת החטופים. זה לא היה דומה לשום אסון אחר", תיארה שיפרה.

"החלטתי יחד עם חברות לחלק בין נשים בשכונה את שמות החטופים כאשר כל אחת מתחייבת לומר תהלים עבור חטוף או חטופה. כשראיתי את קצב הפניות להצטרף, החלטתי להדפיס מודעות באידיש ולהדביק כדי להגביר מודעות. המיזם הצליח והועתק אפילו לשכונת בורו פארק בארה״ב״, סיפרה תושבת שכונת מאה שערים.

קירות השכונה שבדרך כלל מכוסים בפאשקעווילים, כוסו בתמונות החטופים עם הכיתוב: "חטוף על ידי ארגון הטרור הערבי חמאס" בצירוף שמותיהם המלאים בתקווה ובתפילה לחזרה של כולם לחיק משפחותיהם.

מודעות החטופים במאה שערים (באדיבות 'אחים לעורף')
תמונות החטופים על קירות מאה שערים (באדיבות 'אחים לעורף')
תמונות החטופים על קירות מאה שערים (באדיבות 'אחים לעורף')

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר