ג' תמוז תשנ"ד-תשע"ד: 20 שנה להסתלקות הרבי

חסידי חב"ד ורבים בעולם היהודי מציינים היום 20 שנה מאז הסתלקותו של הרבי ב-ג' תמוז תשנ"ד. נערכים התוועדויות וכנסי חיזוק והמונים עולים לאוהל הרבי בניו יורק (חסידים, בעולם)

הרבי מליובאוויטש (Mordecai baron - cc)

לצד האבל הכבד על שלושת תלמידי הישיבה שנרצחו בידי בני עוולה, מציינים היום חסידי חב"ד והעולם היהודי עשרים שנה להסתלקותו של הרבי מליובאוויטש, בתאריך ג' בתמוז תשנ"ד.

באתר חב"ד מדווחים כי לרגל יום ההילולא, נערכות התוועדויות מיוחדות וכנסי התעוררות בריכוזי חב"ד לחיזוק ההליכה אחר הוראותיו הקדושות של הרבי. בנוסף, המוני חסידים ומקורבים מרחבי העולם מבקרים ב-'אוהל' הרבי שבבית העלמין היהודי ע"ש מונטיפיורי ברובע קווינס, ניו-יורק.

בשיחה מתאריך י' שבט תשמ"א הסביר הרבי כי נשמת הצדיק ממשיכה להאיר ולהשפיע בעולם אף יותר מבחייו, ומוסיפה להתעלות לרמות רוחניות גבוהות יותר. כך, בדומה למנהגי יום ההילולא של אדמו"ר חב"ד הקודם, חותנו של הרבי, נוהגים חסידי חב"ד לתת תוספת צדקה, ללמוד פרקים ממאמר החסידות האחרון שאמר הרבי "ואתה תצווה", ופרקי משניות לפי אותיות שמו של הרבי.

וכן, לכתוב פדיון נפש אותו נוהגים לשלוח לציון הרבי, או להכניסו בין אחד מספרי ה"אגרות קודש" - לקט מכתבים בהם תשובותיו של הרבי למגוון רחב של פניות מכל קצוות הקשת היהודית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר