"חסידישער לבוש"

בחיידרים של באיאן יוצאים עם 'קוד לבוש' לילדים; "לא ניתן להשיג ביגוד חסידי ראוי"

במכתב שנשלח להורי החיידרים של חסידות באיאן, נכתב כי לאור מצב הביגוד החסידי הנמכר כיום - יימכר ביגוד מיוחד לילדי החסידות, כך שהחל משנה הבאה "לא יתאפשר לתלמידים מכתה ב' ומעלה להופיע בביגוד אחר בין כתלי הת"ת" | בכך למעשה מנהיגים בחסידות קוד לבוש לילדי החיידרים בדומה לנהוג ב'בית יעקב' (חסידי)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
האדמו"ר מבאיאן (צילום: דוד כהן, פלאש 90)

"איגוד תלמודי התורה דחסידי באיאן", שיגרו בסוף השבוע מכתב להורים בארבעת החיידרים של החסידות, בו הם מודיעים על הכנסת קוד לבוש חדש לילדי החיידרים, לאור מצב הבגדים הנמכרים בשוק.

כחלק מהיוזמה החדשה, יתאפשר להורים לרכוש ביגוד דרך חברה מסיומת שתייבא חולצות, מכנסים וסוודרים, בסגנון שיתאים לילדי החסידות, ומשנת הלימודים הבאה לא יתאפשר לתלמידים מכתה ב' ומעלה להופיע בביגוד אחר בין כתלי הת"ת.

במכתב להורים, נכתב כי "הנה מאז ומתמיד היו חסידים ואנשי מעשה מדקדקים ומקפידים בלבושיהם שיהיו כראוי וכיאות. "חסידישער לבוש" כמקדמת דנא. ברם בשנים האחרונות, בגדי הילדים כפי רוח החסידות כמעט שאינם בנמצא בחנויות הבגדים, ומכורח המציאות נדחקים לרכוש מן המצוי ולאו דוקא מן הרצוי, בגדים בסגנונות שונים ומשונים אשר לא נראו במחוזותינו עד לפני שנים לא רבות, וגם עתה אינם לרוחם של הורי התלמידים, האמונים על אורח חיים חסידי ומבקשים להלביש את ילדיהם בהתאם.

"נושא חשוב זה, עולה תכופות על שולחנם של המנהלים והמלמדים בת"תים; והוא אף נדון בהרחבה באסיפת מנהלי הת"תים, כשהכל מסכימים כי הבעיה היא שכמעט לא ניתן להשיג ביגוד חסידי ראוי, מה שמאלץ את ההורים להתפשר ולקנות מה שמציעים בחנויות הביגוד, בהעדר אלטרנטיבה אחרת".

המכתב שנשלח להורים

בהמשך נכתב: "ובכן, אנשי בשורה אנחנו היום: לאחר בדיקת אפשרויות שונות ובתום מו"מ ממושך, התקשרנו עם חברה מוכרת וידועה בטיבה ואיכותה, אשר תייצר ותייבא מגוון דוגמאות נאות של חולצות, מכנסים וסוודרים, בכל המידות, בסגנון המקובל במחוזותינו מקדמת דנא, עבור ילדי הת"תים דחסידי באיאן. חשוב לציין, כי הבגדים יהיו בס"ד באיכות הטובה ביותר; וגם המחיר יהיה זול באופן משמעותי מהמחירים הנהוגים בשוק לבגדים באיכות מקבילה".

עוד נמסר להורים כי "הביגוד לתלמידים יימכר לראשונה בחודש מנחם-אב הבעל"ט, לקראת פתיחת שנת הלימודים בראש חודש אלול תשפ"ג. עם זאת אנו מקדימים להודיע להורים, על מנת שיהיו מודעים לכך ויימנעו מלרכוש ביגוד אחר במסגרת מבצעי סוף עונה שמתקיימים בימים אלו".

בשלב זה הם מודיעים: "יודגש, כי החל משנה"ל הבאה לא יתאפשר לתלמידים מכתה ב' ומעלה להופיע בביגוד אחר בין כתלי הת"ת, למעט בגדים מעונות קודמות. והחל מר"ח ניסן תשפ"ד, כל התלמידים בכיתות הנ"ל יופיעו בת"ת אך ורק בביגוד הנרכש כחברה הנ"ל".

"בברכת 'ונהיה אנחנו וצאצאינו וצאצאי צאצאינו כולנו יודעי שמך ולומדי תורתך לשמה'", נחתם המכתב להורים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר