"יש קשר חם בין החצרות"

תיעוד בלעדי ונדיר: כך ניחם הגר"ש אלתר את האדמו"ר מויז'ניץ

תיעוד נדיר מתוך בית המדרש של ויז'ניץ בבני ברק: במוצאי השבת האחרונה, הגיע ראש הישיבה הגר"ש אלתר לנחם את האדמו"ר מויז'ניץ | 'כיכר' מגיש את התיעוד המלא שנחשף לראשונה (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ש אלתר מנחם את הרבי מויז'ניץ

ראש הישיבה הגר"ש אלתר, הגיע במוצאי השבת האחרונה לאדמו"ר מויז'ניץ, לנחמו על פטירת אחותו, הרבנית מסקווירא ע"ה, במהלך הניחום התפתח דו שיח מרתק במיוחד, שבמרכזו, הגר"ש אמר לאדמו"ר: "הרבי העמיד 'ממלא מקום' לחתונה, אך החסידים רוצים את הרבי. לא ממלא מקום".

בתיעוד שמתפרסם כאן לראשונה נראים חילופי הדברים המרתקים בין האדמו"ר לראש הישיבה. בדקות הספורות שבהן שהה ראש הישיבה בבית המדרש ויז'ניץ, עסקה השיחה בעיקר בדמותו של ה'פני מנחם' זי"ע, שבאותו הלילה, במוצ"ש, חל יום ההילולא שלו.

התיעוד המלא | צפו (צילום: דבר אמת)

בין היתר, סיפר האדמו"ר לראש הישיבה סיפור ששמע בעצמו מ'הפני מנחם' אודות ה'דמשק אליעזר'. ואילו ראש הישיבה סיפר לאדמו"ר על יהודי ששלח הזמנה לחתונה לאביו ה'פני מנחם', והוא הופתע כאשר ה'פני מנחם' הגיע לנחמו, על אף שלא היה לו כל קשר עמו. לתמיהתו, אמר לו ה'פני מנחם' שקודם לכן הוא הגיע לנחמו כשישב שבעה, ו'איני רוצה שההיכרות בינינו תהיה רק בניחום אבלים אלא בעיקר בשמחות'.

בנו בכורו של הרבי, הרה"צ רבי חיים מאיר סיפר לאביו אודות הקשר שבין חצר ראש הישיבה לחצר ויזניץ, כאשר ה'בריח התיכון', כהגדרתו, בישיבת ויז'ניץ בורו פארק הוא הרה"ג רבי ישראל מרגליות – מחסידי ראש הישיבה, ואילו בישיבת 'פני מנחם' בורו פארק 'הבריח התיכון' הוא רבי חיים מאיר ברגר, מחסידי ויזניץ. 'זה הולך לשתי הדרכים', אמר.

קודם לכן, עם בואו של ראש הישיבה, קידמו הרה"צ רבי חיים מאיר שאף ליווה אותו ביציאתו. ראש הישיבה מבקשו כי 'די בארבע אמות' ואין צורך בליווי, מה גם שהוא לא חושש מהרחוב הקר, כי 'ויזניץ איז ווארעם' - 'בויז'ניץ תמיד חם'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר