תיעוד חריג בעולם החסידות

אחרי המתנה בחוץ: האדמו"רים מסאטמר בהלוויית גאב"ד סיגעט

בהלווייתו של גאב"ד סיגעט שהתקיימה אתמול השתתפו שני האחים האדמו"רים מסאטמר כשרק תיבת ההספדים ביניהם | האח המבוגר יותר הגיע כשאחיו הספיד והמתין בחוץ עד שיסתיים ההספד. האדמו"ר מהר"י הקשיב בקשב  להספדו של אחיו (עולם החסידות)

חיים רוזנבוים | כיכר השבת |
האדמו"ר מהר"א מסאטמר מספיד. משמאל: אחיו האדמו"ר מהר"י (צילום: לפי סעיף 27א)

אלפים ליווי למנוחות אתמול, יום שני, בארצות הברית את הגאב"ד הישיש מסיגעט זצ"ל, אשר היה מקובל ונערץ בקרב כלל חצרות הקודש בארה"ב ובעולם כולו, שנתבקש לבית עולמו בתחילת השבוע.

מסע ההלוויה יצא מבית מדרשו בעיירת סיגעט שבארה"ב, שם ספדו לו גדולי אדמור"י ארה"ב, ורבני המשפחה.

מראה חריג במיוחד נראה בעת מתן ההספדים, כאשר האחים האדמו"רים מסאטמאר נפגשו לראשונה אחר זמן רב, וישבו אחד ליד השני, כאשר רק תיבת המספידים מבדילה בינהם.

האדמו"ר מסאטמאר (מהר"א), אשר הגיע במיוחד ממאנרא להשתתף במסע הלוויית מחותנו זצ"ל, המתין ברכבו מחוץ לבית המדרש בסיגעט עד שאחיו האדמו"ר מסאטמאר (מהרי"י) יסיים הספדו ואז נכנס להשתתף. בעת הספדו של האדמו"ר המהר"א המשיך אחיו האדמו"ר המהרי"י לשבת ולהאזין ברוב קשב לדברי אחיו בהספדו על מחותנו.

בסיום ההספדים יצאה מסע ההלוויה אל עבר בית העלמין בניו ג'רזי, שם הספיד לו תמרורים חתנו האדמו"ר מדושנסקיא שהספיק להגיע למסע ההלוויה מהארץ, ובשדה התעופה בארה"ב מיד המראי במסוק פרטי להספיק את ההלוויה, האדמו"ר נחת בבית העלמין, ומיד ספד לחותנו הגדול בכי תמרורים על לכתו של האי גדול וצדיק.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר