בברכת האדמו"ר

החסידות מציגה: קופסאות הצדקה ה'בלתי מטרידות' בפורים

רעיון מקורי ומעניין התפרסם לאחרונה בחצר הקודש סקווירא, לקראת ימי הפורים הקרבים ובאים, סביב ענין הצדקה - וזכה לברכתו של האדמו"ר | כל הפרטים (חצרות חסידים)

חיים רוזנבוים | כיכר השבת |
צלוחית הצדקה של סקווירא

הנה קרבים להם ימי הפורים לשלום, וכידוע העניין המפורסם של "כל הפושט יד נותנים לו". בחצר הקודש סקווירא הגו לאחרונה רעיון נפלא לאלפי גבאי הצדקה ביום זה, הבאים לאסוף מעות צדקה בעת התפילות בבית המדרש הגדול של החסידות, 'צמח דוד' בשיכון סקוויראה.

אסיפת המעות ביום החג מטרידה מאוד את המתפללים, אולם אלה מחוייבים לתת צדקה, לכן הגו כמה עסקנים רעיון מקורי, ולפיו כל מתפלל יקבל צלוחית של צדקה פרטית שתהיה לידו.

הצלוחית, לפי הרעיון, תהיה מחולקת לשלושה חלקים - שליש לאברכים, שליש לבחורים, ושליש לילדים, כאשר הצלוחית תעמוד ליד כל מקום תפילה, ועל יד כל שליש של הצלוחית יהיה רשום בדף זוהר למי שייך שליש זה.

גבאי צדקה, אשר בימי הפורים אלו גם ילדים ובחורים יגיעו לאסוף מעות צדקה, יקחו מהצלוחיות מטבע אחת - כל אחד לפי המטרה שעבורה אוסף.

הרעיון זכה לעידדו וברכתו של האדמו"ר, אשר בירך בהאי לישנא: "כל דבר טוב שעושים למען אשר יוכלו להתפלל כדבעי, זה כבר דבר מבורך מאוד".

והפטיר האדמו"ר ואמר: "הרי למצוות צדקה ותפילה יש שייכות' כדכתיב 'אני בצדק אחזה פניך', ושני הדברים האלו מקרבים את הגאולה כידוע. אכי"ר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר