היום יוגש נגדו כתב אישום

"שמח ומבסוט": הערבי הירושלמי לא הפסיק להסית, נעצר והמשיך להסית ממעצרו

צעיר בן 20 ממזרח ירושלים, פעל ברשתות החברתיות, כדי להסית נגד יהודים ועידוד הטבח של חמאס, הערבי נעצר, אך בחר להמשיך להסית גם ממקום מעצרו, היום יוגש נגדו כתב אישום (חדשות משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
חוקרת במשטרה מנטרת פעילות הסתה ברשת (צילום: דוברות המשטרה)

במשטרה מדווחים הבוקר (שלישי), כי חוקרי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו לפני כשבוע וחצי חשוד בן 20 תושב מזרח ירושלים, שפרסם ברשתות החברתיות דברי הסתה, תמיכה והזדהות עם ארגון הטרור חמאס ותמיכה במחבלים ובמעשיהם הרצחניים.

לאחר מעצרו על ידי המשטרה, החשוד הועבר לחקירה ושם הוסיף דברי הסתה נוספים, היום צפויים להגיש נגדו כתב אישום.

על פי החשד, החשוד פירסם ברשתות החברתיות מספר רב של סרטונים ודברי תמיכה והסתה לטרור. בין פרסומיו, החשוד פרסם סרטון, בו נראה מחבל מחזיק כלי נשק ויורה בחיילים המתבוססים בדמם וברקע מתנגן שיר עם דברי הסתה.

חוקרי ימ"ר במחוז ירושלים פתחו בחקירה, כשגם במהלכה החשוד המשיך לשבח ולתמוך במחבלים ובארגון טרור חמאס, ואמר: "אני שמח שחמאס התחיל את המלחמה.. "הייתי מבסוט ושמח שחמאס הורג יהודים, לכן פירסמתי את הדברים".

עם סיום החקירה ולאחר ביסוס ראיות כנגד החשוד, הוגשה נגדו הצהרת תובע בבית המשפט ומעצרו הוארך עד לתאריך 26.3, והיום צפוי נגדו כתב אישום שיוגש על ידי הפרקליטות.

במשטרה מציינים הבוקר: "כי מאז שהוקם הצוות לטיפול בהסתות לטרור, ניטרה משטרת ישראל אלפי פרסומים מהם עולה חשד לעבירה של הסתה לטרור. עבודת הצוות, המורכב מנציגי משטרת ישראל, הפרקליטות, השב״כ והמשרד לבטחון לאומי - הובילה כבר להגשת מאות כתבי אישום על ידי הפרקליטות".

עוד נמסר מהמשטרה בנוגע להסתה: "הקשר בין הסתה לבין אלימות, הפרות סדר וטרור- הוא ישיר ומובהק ולכן, הנושא נמצא במיקוד הקשב של משטרת ישראל. שוטרי מחוז ירושלים בסיוע חמ"ל התודעה הפועל במחוז ירושלים, מבצעים כל העת פעילות ניטור וסיכול גם במרחבי הרשת, נגד אותם מסיתים לטרור ואלו הקוראים לפגוע באזרחים. בחודשים האחרונים נוטרו פרסומים רבים, שבעקבותיהם נעצרו עשרות חשודים, ונגד רבים מהם כבר הוגשו כתבי אישום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר