בשל ה'קורונה' • צפו

חשש בישראל: פועל סיני ואישה בת 60 - פונו לבית החולים

בשעה האחרונה, הגיעה לבית החולים 'איכילוב', אישה בשנות השישים לחייה - שחזרה לאחרונה מסין. האישה סובלת מחום ותסמינים נשימתיים. הרופאים חוששים שנדבקה ב'קורונה' (בריאות)

אילוסטרציה. חולה מובהל לאיכילוב (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

הנגיף המסוכן 'קורונה', שגבה כבר מאות קורבנות בדרכו לישראל? שני מקרים שקרו היום, מעוררים בהלה. ב'ברזילי', הגיע פועל סיני בחשש שנדבק בנגיף. ו'ב'איכילוב', אושפזה אישה בת 60, שחזרה לישראל מסין, בחשש שנדבקה בנגיף המסוכן.

הפועל הסיני, שככל הנראה עובד באתרי הבנייה בארץ, הועבר לטיפול בבית ברזילי, לבדיקה עקב החשש כי הוא נדבק מהנגיף המסוכן.

המטופלת, חזרה לפני כשבוע מטיול ארוך בסין, בשעות האחרונות היא הגיעה לבית החולים, כשהיא סובלת מחום וסימנים למחלה נשימתית.

פועל סיני מפונה לברזילי (באדיבות משרד הבריאות)

כאשר היא הגיעה לבית החולים, הצוות שנערך מראש למקרה שיבוא מישהו, הכניס אותה מיד לבידוד הייעודי במיון מחשש להדבקות בנגיף הקורונה בתנאים הנדרשים.

מבית החולים נמסר, כי נכון לשעה זו, "מצבה טוב והיא ועלתה לאשפוז בבידוד במחלקה פנימית. בית החולים נערך מראש לחשיפת הנגיף כאן בארץ ומיד הפעיל את כל מנגנוני הבטיחות הנדרשים ומתן טיפול מתאים לפי הנחיות משרד הבריאות והיחידה למחלות זיהומיות".

פרטים על הפועל הסיני (דוברות 'ברזילי')

נגיף ה'קורונה'

נגיף הקורונה גובה בימים האחרונים את חייהם של עשרות סינים במיוחד בעיר וואהן בה התגלתה המחלה לראשונה. אחד מהמתים הוא רופא שטיפל בחולים ונדבק אף הוא בווירוס הקטלני.

הווירוס שהתגלה כאמור בעיר ווהאן התפשט בימים האחרונים ויצא מהעיר אל ערים נוספות. מאות רבות מאושפזים בבתי החולים, כשהטיפול שניתן כרגע הוא תמיכתי בלבד: השגחה, מתן חמצן או אנטיביוטיקה למניעת זיהומים חיידקיים משניים לדלקת הוויראלית לה גורם הנגיף.

על פי ההערכות הרופאים, המחלה נגרמת מנגיף ממשפחת ה"קורונה-וירוס", שגם מחלת ה-SARS נגרמה ממנה. במשפחה זו ידועים 6 זנים הפוגעים בבני אדם, והזן החדש שהתגלה הוא השביעי במספר. הווירוסים ממשפחה זו שכיחים מאוד בבעלי חיים שונים. רק במקרים חריגים מאוד הנגיפים עוברים מבעלי החיים לבני אדם כשהמדענים סבורים שהחולים נדבקו במחלה בשוק בעלי החיים בעיר ווהאן.

נשיא סין, שי ג'ינפינג, התייחס אתמול לראשונה לווירוס והסביר מדוע הוטל עוצר על 18 ערים שבהן כ־56 מיליון תושבים: "לאור המצב החמור וההתפשטות ההולכת ומואצת של וירוס הקורונה, עלינו להמשיך לחזק את תגובת ההנהגה המאוחדת", הסביר.

הסינים מודאגים במיוחד מהזינוק במספר המתים במחלה: תוך יומיים, זינק מספר ההרוגים מ־25 ל־42, ומספר המקרים הרשמיים של הנדבקים במחלה כמעט הכפיל את עצמו – כשהחשש הוא שהרשויות המקומיות במחוז חוביי מסתירות מספרים גבוהים בהרבה (39 מתוך 42 מקרי המוות הם במחוז זה) כמיטב המסורת הקומוניסטית.

בנוסף, אחרי שבשבוע שעבר נרשמו מקרים ראשונים שלו גם באוסטרליה ובארצות־הברית - הווירוס הגיע גם לאירופה. צרפת אישרה אתמול שזוהו שלושה מקרים של וירוס הקורונה בשטחה אצל נוסעים שחזרו לאחרונה מסין.

גם בישראל עוקבים בעניין רב אחר המחלה, ד״ר אמיליה אניס, מנהלת האגף לאפידימיולוגיה במשרד הבריאות, פרסמה בשבוע שעבר הנחיות מיוחדות בעקבות כך. "אנחנו ממליצים לכל הנוסעים לווהאן, סין, להימנע ממגע עם בעלי חיים, חיים או מתים, ולהימנע מלשהות בשווקים של בעלי חיים. בנוסף, אנחנו ממליצים להם להימנע ממגע הדוק עם אנשים שחולים במחלה נשימתית", אמרה אניס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר