הסבב האחרון

בניית שגרת תזונה נכונה ולא תחזרו יותר לדיאטנית

תשכחו מאימוני כושר מפרכים, מרעב או מספירת קלוריות, הדרך היחידה לצאת ממעגל הדיאטות וההשמנה אחת ולתמיד היא באמצעות בניית שגרת תזונה נכונה (בריאות, מקודם)

אילוסטרציה (צילום: יח"צ)

רובנו יודעים מה משמין, מה בריא ואולי גם מה צריך לעשות כדי להרזות, אלה שבפועל לרובנו הידע הזה ממש לא עוזר. השביל החדש- אימון וליווי אישי לבניית שגרת תזונה נכונה מותאמת אישית. המודעות להשמנה כיום רבה, אנחנו מוצפים בהרבה מידע וחשופים למאות מוצרי דלי קלוריות, מופחתי סוכר, דלי שומן ועוד- ועם זאת שיעור ההשמנה רק הולך ועולה. ברור שלא שם נמצא הפתרון, לא יעזור לנו עוד מוצר דיאטטי, עוד מחקר חדש או עוד הצעה מה נכון לאכול ומה לא. הבעיה ממש לא שם. עודף משקל הוא התנהלות תזונתית לא נכונה שחזרה על עצמה לאורך זמן והפכה להרגל. גם אם נעשה מאמץ כדי לרדת במשקל (ולא חשוב באיזה אופן), במוקדם או במאוחר נתעייף, ואז נחזור להרגלים הקודמים וגם למשקל הקודם (ובדרך כלל עם בונוס).

להרגלים האלה קוראים "שביל". לאנשים שאני פוגש עם עודף משקל, באופן גורף וללא יוצא מן הכלל, יש 'שביל' (הרגלים) שמוביל לעודף משקל. "כמעט כולם רוצים לפתור את התוצאה (עודף המשקל) בעזרת דיאטה, ולא חושבים לפתור את הגורם – השביל שהוביל לעודף המשקל. התוצאה, לצערי, ברורה מראש – הם מתאכזבים שוב ושוב".

כשאנחנו בדיאטה אנחנו מפעילים את כוח הרצון, אבל בשלב מסוים כוח הרצון יתעייף ואז נעבור למצב של "אני לא בדיאטה", וכש"אני לא בדיאטה" אז אני "משחרר" עד הדיאטה הבאה. כל לופ כזה עולה לנו בכמה קילוגרמים שנשארים איתנו, וגם בלא מעט אכזבה ותסכול. אבל הבעיה החמורה יותר היא שבסבב הבא יהיה לנו קשה יותר לרזות וקל יותר להעלות שוב במשקל.

איך שוברים את המעגל הזה?

כדי שנרד במשקל – וגם נשמור עליו – חייבים לעשות שני דברים:

1. לבנות שגרת תזונה

כלומר למקם ארוחות בשעות קבועות ולהרגיל את עצמנו לאכול רק בזמן הארוחות. לבנות הרגל לוקח זמן, אבל לאחר שמטמיעים אותו, זה הופך לקל ונוח.

2. ליצור איזון תזונתי

עיקרי הקושי בירידה במשקל הוא להפחית את צריכת הקלוריות בלי להחסיר ערכים תזונתיים הכרחיים שיגרמו לחשקים ולאיבוד שריר. הפתרון לכך הוא להבין את עקרון "הדלי". דמיינו דלי שצריך למלא אותו בכל יום. זוהי האכילה היומית שלנו. יש לנו שלושה מרכיבים שאיתם עלינו למלא את הדלי (מרכיבי המזון): אבנים גדולות (מרכיבי המזון שצריך במנות קטנות יותר) וחול (מרכיבים שלא כדאי להכניס לגוף). אם נמלא את הדלי קודם כל באבנים הגדולות, יהיה המון מקום לאבנים הקטנות ולחול. אנחנו נרגיש את זה בצורת חשקים ורעב בלתי נשלט והתוצאה ברורה. לכן יש לבנות סדר יום תזונתי קבוע המותאם לאורח החיים שיבטיח שלא יהיה בו הרבה מקום לאבנים הקטנות ולחול, וזה בידיוק מה שאנחנו עושים בתוכנית הליווי "השביל החדש".

רוצים לדעת עוד על תכנית הדיאטה האחרונה שלכם? כנסו לכאן>>

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר