כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מקרה חריג בצפון

לא ייאמן: זה מה שהתגלה בגופה של צעירה

צעירה מהצפון הגיעה למיון בית החולים והתלוננה על כאבי בטן, כאשר נעשתה לה בדיקה מקיפה, התגלתה הסיבה לכאבי הבטן, ולדברי הרופאים: "מדובר במקרה נדיר וחריג" (בריאות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
ד"ר כמאל חטיב מחזיק בידו את להב הסכין (צילום: דוברות המרכז הרפואי)

הצוות הכירורגי במרכז הרפואי לגליל בנהריה שלף להב של סכין מטבח באורך 9 סנטימטר ובעובי כ-2 סנטימטר מתוך קיבתה של נערה בת 18.

במהלך השבוע האחרון, הגיעה נערה בת 18 המתגוררת באחד היישובים בצפון, לחדר המיון של המרכז הרפואי בליווי הוריה, כשהיא מתלוננת על כאבים בבטן העליונה וקושי בבליעת מזון. הנערה גילתה לצוותים הרפואיים, כי במהלך הארוחה בלעה להב של סכין מטבח.

בצילום רנטגן שנעשה לנערה התגלה חפץ גדול בקיבה והיא הועברה למכון הגסטרו. אלא ששם לא ניתן היה להוציא את הסכין בשל גודלו ועוביו, והיה ברור כי ניתן לעשות זאת רק באמצעות הליך כירורגי.

בעקבות זאת הוכנסה הנערה בדחיפות לחדר ניתוח, במטרה להוציא את הגוף הזר בצורה בטוחה ויעילה.

במהלך הניתוח שלף ד"ר כמאל חטיב, סגן מנהל מחלקת כירורגיה א', את להב הסכין מתוך הקיבה, באמצעות ציוד אנדוסקופי מתקדם ותוך ביצוע חתך בדופן הקיבה. בתחילה הוצא הלהב בזהירות אל תוך חלל הבטן, ולאחר מכן מחוצה לו. עם תום הניתוח, שנמשך כחצי שעה, הועברה הנערה במצב טוב לאישפוז במחלקת כירורגיה א'.

מבית החולים נמסר: "מדי פעם מגיעים לבתי החולים ילדים ובני נוער שבלעו או שאפו בטעות גופים זרים, כמו מטבע, סוללה או צעצוע קטן. אלא שספק אם מקרה חריג כמו זה שלפנינו התרחש לאחרונה".

ד"ר חטיב מסר: "מזה זמן רב אני לא זוכר אירוע כה חריג של גוף זר כל כך גדול הנמצא בגוף האדם. מדובר במזל גדול. בשל הפעולה המהירה, לא נגרם לנערה כל נזק. אם הסכין היתה מגיעה לאזור המעי והתריסריון, הדבר היה פוגע באיברים חיוניים ועלול לגרום לסכנת חיים ואף מעבר לכך".

ד"ר כמאל חטיב מחזיק בידו את להב הסכין צילום: דוברות המרכז הרפואי

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר