כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מקדימים תרופה למכה 

זהירות שרב! זה מה שתעשו כדי לשמור על התרופות 

מומחים ממליצים להגן על התרופות מפני השפעות שליליות של גל חום כבד וטמפרטורות גבוהות מזיקות | מומחים מזהירים: "התייעצו עם רופא על שימוש בתרופות קבועות"   (בריאות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
תרופות ומשככי כאבים (צילום: מישאל לוי)

על רקע גלי החום הקיצוניים בקיץ הנוכחי, אנו ממליצים לכל נוטלי התרופות להתייעץ עם הרופא שלהם על אופן ומינון נטילת התרופות בימים חמים.

מומחים רבים ברחבי העולם מזהירים מפני ההשפעות השליליות של הטמפרטורות הגבוהות על תרופות ותגובת הגוף אליהן,

המרכז הגרמני לייעוץ צרכני ממליץ לאנשים עם מחלות כרוניות, הנוטלים תרופות באופן קבוע, להתייעץ עם הרופא לגבי התאמת מינון התרופה בזמנים של גלי חום קיצוניים

לפי ההמלצות, תרופות שאנשים נוטלים באופן קבוע, כמו אנטיביוטיקה, משככי כאבים ונוגדי דלקת עלולות לגרום לתופעות לוואי חמורות בעור במקרים שאדם הנוטל תרופות אלו נחשף לגלי חום כבדים ועל כן מומלץ לא לשהות בשמש אם נוטלים אחת מהן.

המרכז גם הזהיר כי ישנן תרופות שעלולות להוביל להתייבשות של הגוף בימים חמים במיוחד, בפרט אם מזיעים הרבה ולא שותים מספיק מים.

בנוסף הזהירו המומחים כי חום קיצוני עלול להגביר את תגובת הגוף לתרופות נגד לחץ דם גבוה, ולכן אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה או מבעיות לב וכלי דם עלולים לחוות ירידות פתאומיות בלחץ הדם, קריסת מחזור הדם או מכת חום.

לסיכום ההמלצה לכולם ובפרט לאנשים בסיכון גבוה ולנוטלי תרופות באופן קבוע, לאחסן את התרופות במקום קריר, יבש וחשוך, לשתות הרבה מים, להישאר בצל, למרוח קרם הגנה ולהימנע מפעילויות מאומצות ככל האפשר בימים של עומס חום כבד.

• הכתבה אינה מחליפה ייעוץ רפואי מקצועי וההמלצה לקוראים לשאול את הרופא כיצד לנהוג בנושא בריאותי

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר