ישראל במלחמהישראל במלחמה

ישי נפגש עם אברכים בב"ב והתעמת עם מאבטחי השב"כ

בשבוע האחרון נפגש יו"ר ש"ס, השר אלי ישי עם כ-50 אברכים בעיר בני-ברק, בכדי לשמוע את מצוקותיהם. בסיום המפגש, ניסו מאבטחי השב"כ להפריד בין ישי לאברכים בכדי שיוכל להפליג לדרכו, אך השר ישי מנע זאת מהם ואיים כי יישאר מחוץ לרכב. וגם פגישת 'הרנטגן' עם הרב עובדיה ורבי פנחס אבוחצירה עם האדמו"ר מגור. "כיכר השבת" מתכבד להגיש את ה'פיסטוקים' של השבוע בעריכת אפרים גלעד

אפרים גלעד | כיכר השבת |

♦ בחמישי האחרון הגיעו מאות להשתתף בשמחת חתונת משפחת עדס. אבי החתן הגאון הצדיק רבי יעקב עדס שליט"א, הידוע כמי שפרוש מהבלי העולם הזה, הגיע לחתונה קרוב לשעה 12 בלילה, והתכבד בכבוד גדול. הרב סיפר כי בצעירותו היה נכנס תדיר למעונו של הגה"צ רבי יצחק כדורי זצוק"ל, שברכו כי יצאו לו "בן ובת, שתי נשמות קדושות וטהורות שיאירו את העולם". הכלה היא נינת הבבא סאלי זיע"א. נצפו באולם: הגאון הצדיק רבי בניהו שמואלי שליט"א, והגאון רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א.

♦ ביום שני האחרון הגיע הגאון רבי יעקב ישראל איפרגן שליט"א - "הרנטגן" אל מעונו של מרן מאור ישראל שליט"א. מרן קיבלו במאור פנים ואף העניק לו את ספרו החדש שיצא לאור השבוע, חזון עובדיה שבת חלק ד'.

♦ ובאותו יום הגיע הגה"צ רבי פנחס אבוחצירא שליט"א מבאר שבע לירושלים, להתייעצות עם כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א בחדרו בירושלים.

♦ הראשון לציון הגאון הגדול רבי אליהו בקשי דורון שליט"א עזב את מוסדותיו בישראל, לטובת מסע חיזוק בקהילות היהודיות בפנמה הרחוקה. הראש"ל צפוי להישאר בפנמה גם במהלך ימי החנוכה.

♦ השר ר' אלי ישי ירד בשבוע האחרון לעיר בני ברק, וניפגש באופן ספונטני עם 50 אברכים תושבי העיר, כדי לשמוע את מצוקותיהם. המפגש נשמר בסוד עד לרגע האחרון, ואפילו לא דלף לתקשורת (גם לא למדור). לאחר הפגישה המעניינת, השר מיהר ללוויה של אשת הגאון רבי יהודה מעלם זצ"ל. האברכים ליוו אותו לרכב, כשגם מתוך הרכב הוא ממשיך לענות להם. בשלב מסוים המאבטחים מיהרו והתחילו לדחוף את האברכים כדי שהרכב יוכל לנסוע. השר ביקש מהנהג לעצור, פתח את הדלת ואמר כי אם המאבטחים ידחפו את האברכים, הוא יישאר מחוץ לרכב. המאבטחים נרגעו, ואלי ישי המתין במקום עד ששמע את אחרון האברכים.

♦ אפרופו השר ישי: מאז עזיבתו של רועי לחמנוביץ' את כס דוברות ש"ס, הגיעו קורות חיים רבים של אישי תקשורת שונים ודוברים לשעבר ללשכת השר. מקורביו טוענים כי השר יקבל החלטה בשבוע הקרוב לגבי זהותו של הדובר החדש. המדור מנסה לנחש.

♦ שמועות עקשניות שמסתובבות במסדרונות רדיו קול ברמה טוענות בלהט כי המנכ"ל הנוכחי דרור אדם עומד לעזוב בימים אלו את כס המנכ"ל לטובת העיתונאי עו"ד ירון קנר. קנר התפרסם מלפני כ-15 שנה בכך ששלח מכתבי תלונה פיקטיביים לפסיכיאטר המחוזי בתל אביב, דבר שגרם לו להתאשפז בכפייה בבית החולים "אברבנאל", ובכך הוכיח בתור עיתונאי שהפסיכיאטר המחוזי אינו מבצע את הבדיקות הדרושות בטרם הוא מורה על אשפוז כפוי. קנר אף היה העיתונאי הראשון שדיווח בשידור חי על רצח רבין ז"ל בקול ישראל.

♦ השר אטיאס מסתובב בשבוע האחרון עם נהג חדש, בגלל חופשת מחלה שנטל הנהג המסור שלו. המדור שולח איחולי רפואה שלמה.

♦ עונת השיפוצים: בעקבות שיפוצים שנעשים בלשכת סגן שר האוצר ר' יצחק כהן, לשכת סגן השר עברה ללשכת שר האוצר. למדור נודע כי איציק כהן מקפיד שלא לשבת על כיסאו של השר, ומעדיף לשבת סביב השולחן שנמצא בחדר הישיבות במשרד. איציק כהן בתגובה למדור: "עושים סיד לבן בלשכה שלי, ולכן עברתי למשך שבוע ללשכת השר".

♦ אם הזמנתם את יושב ראש תנועת ש"ס כאורח כבוד לאירועים בימי החנוכה, אל תיקחו את זה אישית שהוא לא נעתר להשתתף באירועים שלכם בשעות הערב. כמידי שנה, מקפיד השר ישי להישאר בחיק המשפחה לאחר הדלקת נרות חנוכה, ולהקדיש קצת זמן איכות עם הילדים. העוזרים והמזכירות בלשכת השר קיבלו הנחייה שלא לקבוע שום פגישה או סיור לשעות הערב.

♦ אל כפר המכבייה ברמת גן התאספו עשרות עסקני ש"ס לימי עיון מיוחדים בנושאי יוזמת ז'נבה. העסקנים יצאו בראשון האחרון לסיור בקווי התפר של הקו הירוק, ומשם המשיכו לפאנל מיוחד בכפר המכבייה בהשתתפות ח"כ ר' דוד אזולאי, עו"ד דוד גלאס, השר הפלסטיני לשעבר אשרף אל-עג'רמי, ותא"ל במיל' שלמה ברום.

♦ אהרון ידלין, שר החינוך לשעבר מטעם מפלגת העבודה, הגיע השבוע למתחם התחנה המרכזית בירושלים, וביקש לעקוף את התור הארוך. המאבטחים לא ממש התרשמו מתעודת הח"כ שלו, וביקשו ממנו לעמוד בתור כמו כולם, ואף לעבור בדיקת אבטחה שגרתית. מקורביו ממש כועסים על התקרית, וטוענים כי ידלין הושפל למרות מעמדו. המדור גם מחכה בתור כמו כולם.

♦ פינת המזל"טים: למר חיים חשטא הי"ו - יו"ר סיעת ש"ס ברמת השרון לרגל שמחת בר המצווה לבנו. לר' ישראל בוסו הי"ו מבני ברק לרגל נישואי הבת שיתקיימו בראשון הקרוב. ענבי הגפן בענבי הגפן, דבר נאה ומתקבל. המדור מאחל לכל קוראיו שבת שלום, חנוכה שמח וחודש טוב.

תיבת הדואר של הפיסטוקים מחכה לדיווחים שלכם: efr.gilad@gmail.com

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר