חתן ההלכה העולמי: חוזר בתשובה בן 26

נתנאל שאשא, בן 26, גדל בקטמונים בירושלים בבית מסורתי ששמר שבת, ולמד בתיכון חילוני. קצת לפני הצבא באמצע לימודי תואר החליט לחזור בתשובה, לאחר מקרה מסוים במשפחה, בעקבותיו החליט ללכת לישיבה ולא סיים את התואר. בשבוע שעבר, זכה בתואר הנכסף, 'חתן ההלכה העולמי', לאחר שגבר על אלפי מועמדים אחרים. האזינו לראיון מרגש עם המנצח

הרב נתנאל שאשא (צילום באדיבות 'קול ברמה')

נתנאל שאשא, בן 26, זכה בשבוע שעבר בחידון ההלכה העולמי שנערך על-ידי רדיו 'קול ברמה', וקטף את המקום הראשון, "חתן ההלכה העולמי", וזכה בפרס הכספי בצידו.

בראיון למרדכי לביא בתוכניתו "שמונה עד עשר", מספר שאשא על רגעי הזכייה ועל התחושה. הרב אופיר מלכה, שעמד מאחורי החידון, הרעיף מילים חמות על הזוכה המאושר.

"לא ישנתי, לא נרדמתי", אומר שאשא על הלילה שאחרי הזכייה. הרב מלכה אומר כי "החידון עבר על הצד הטוב ביותר, והרב נתנאל שאשא, חתן ההלכה העולמי, ראוי לו לכתחילה שבלכתחילה התואר הגדול והנכבד הזה. הוא לשט לכל אורך הדרך בצורה מפליאה".

הרב מלכה הרחיב בראיון על רגעי הזכייה, ועל הדרך בה זכה שאשא בתואר לאחר שהמתמודד השני, הרב מסילתי, קיבל שאלה שהוא לא הסתדר איתה ולכן זיכה את שאשא בתואר, אלא שהמתמודד טען כי דיברו לידו והסיחו את דעתו, בעקבות כך הוקם במקום בית דין שיכריע מי הזוכה, כאשר הרב שאשא העיד בעד המתמודד השני שהפריעו לו.

בעקבות כך, הוחלט כי המתמודד השני, יקבל שאלה נוספת, עליה הוא ענה תשובה נכונה, מה שאעלה אותו ואת הרב שאשא ל'ראש בראש', בסיומו החליט הרב מסילתי לוותר לרב שאשא על התואר.

שאשא סיפר כי עבר על כל המשנה ברורה בחודשים האחרונים בהם נערך חידון ההלכה לפחות שש או שבע פעמים. "אנשים לומדים את זה פעם בשלוש וחצי שנים", הגיב הרב מלכה.

זה נכון שיש לך יכולת זיכרון שאין להרבה אנשים? "אני לא יודע להעיד על עצמי, אני שוקד, יש לי עמל", הגיב שאשא וסיפר כי בכל סיטואציה בה נתקל בחיי היום-יום היה מתחיל לשנן את ההלכות הנוגעות לה, וזה עזר לו לזכור.

שאשא מספר כי מאז שחזר בתשובה, לפני שבע שנים, התמקד בהלכה, וכיום הוא לומד בישיבת "אור החיים". הרב מלכה ציין בהתפעלות כי התמודדו מולו אנשים בני 40 ומעלה.

מי החזיר אותך בתשובה, נשאל שאשא, והשיב: "בעיקרון זה היה מעצמי, הייתי תמיד שומר אבל היה לי סיטואציה מסוימת במשפחה שבעקבותיה חזרתי".

שאשא גדל בקטמונים בירושלים בבית מסורתי ששמר שבת, ולמד בתיכון חילוני. קצת לפני הצבא באמצע לימודי תואר החליט לחזור בתשובה, לאחר מקרה מסוים במשפחה, בעקבותיו החליט ללכת לישיבה ולא סיים את התואר.

(הראיון המלא באדיבות רדיו 'קול ברמה')

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר