כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תִּתְחַדְּשׁוּ!

אקזיט, רול-אפ ומה זה קוֹרְצָן? אלו המילים החדשות בעברית

באקדמיה ללשון העברית השיקו סדרה חדשה של מילים בתחומים שונים - בעיקר בתחום הפרסום והטכנולוגיה, אבל גם בתחומים נוספים (מעניין)

מישאל לוי | כיכר השבת |
אילוסטרציה (שאטרסטוק)

האקדמיה ללשון העברית פרסמה מוקדם יותר היום (רביעי) רשימה חדשה של מילים חדשות בשפה העברית, עם הצורך במילים עבריות למושגים חדשים.

כך למשל האופניים המיועדים לשני רוכבים ייקראו מעתה "אוֹפַנֵּי טַנְדּוּ". באקדמיה מדגישים כי המושג יתאים גם לאופניים בעלי יותר משני מושבים.

יחד עם מזג האוויר הנוכחי, ובשיתוף פעולה עם גולשי המרשתת, הוחלט גם על חלופה עברית למילה "Windy" (מזג אוויר עם רוחות ערות). שמו ייקרא מעתה "מְנֻשָּׁב".

החלטה דרמטית נוספת של האקדמיה היא הפסקת השימוש במילה "מֵקַד" המתארת שבלונה לחיתוך בצק, ומעתה ייקרא "קוֹרְצָן".

בנוסף, המילה אקזיט קיבלה באופן רשמי את האישור שלה למילה עברית - הֶנְפֵּק, זאת אחרי שסבב הקודם הומצאה המילה 'הזנק' למושג סטארט-אפ.

בעולם הפרסום נקבעו שמות חדשים למושגים חדשים יחסית, כבשמקום המילה 'רול אפ', בעברית יאמר "כְּרָזָה נִגְלֶלֶת". בנוסף, המילה 'טרגטינג' - זיהוי קהל יעד, ייקרא מעתה "קִהוּל".

במקום המילה 'פיד' המתארת את המסך המוצג לגולשי הרשתות החברתיות, המילה העברת תקרא "שֶׁתֶף", זאת במקום המילה היזן שהייתה עד כה.

המילה תִּסְחֹרֶת תתאר 'מרצ'נדייז', מוצרים של מותג הנמכר ברשתות, זאת על משקל המילה "תִּסְחוּר".

בעולם העישון הוחלט גם כן על כמה מושגים כמו "עישון סביל" וכן "עישון כפוי". בנוסף, גם המילים "עישון שִׁיּוּרִי" לתיאור עישון מיד שלישית.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר