הועברו לשמורת הטבע

באזור חיפה: מתנדבים מצאו שני קינים של נקבת צב ים חומה

מתנדבים שיצאו אתמול לסריקות באזרו חיפה, איתרו על החולות שני קינים של נקבת צב | הביצים שנמצאו בשני הקינים, הועברו לחוות הדגרה בשמורת הטבע "חוף גלים" עד לבקיעתן בעוד כ-60 ימים (מעניין)

איציק אברהם | כיכר השבת |
מה שנמצא אתמול על ידי המתנדבים (דוברות עיריית חיפה)

שני קינים של נקבת צב ים חומה נמצאו אתמול באזור חיפה על ידי מתנדבים, כך מדווחים הבוקר (שלישי) בעיריית חיפה.

הביצים שנמצאו בשני הקינים, הועברו לחוות הדגרה בשמורת הטבע "חוף גלים" עד לבקיעתן בעוד כ-60 ימים, אז יזחלו האבקועים בבטחה אל הים תוך שמירה של מתנדבים.

בקיץ, כשפעילות האדם בשיאה בחופי הרחצה ובים עצמו, גם פעילות צבי הים בחופים גוברת ומתבטאת בעליית צבות הים לחופים על מנת לחפור קן ולהטיל בו את ביציהן וכעבור מספר שבועות,  בקיעה והגחת האבקועים אל הים.

חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים בעיריית חיפה: "אגף החופים של עיריית חיפה פועל בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים במהלך כל השנה, על מנת לשמור על החי והצומח ובפעילות הסברתית ובמיוחד בתקופה זו של השנה, המתאפיינת בנדידת ציפורים ורביית צבי הים".

רותם שדה, פקח ימי מחוז צפון, רשות הטבע והגנים: "המתנדבים, תושבי חיפה והאזור, עוברים הכשרה תיאורטית ומעשית לפני שהם יוצאים בעונת ההטלה לזהות עקבות ולהבטיח את שלומם של הקינים עד שיועתקו על ידי פקחי הרשות לחוות הדגרה שנמצאות בתחומי שמורות טבע. היות ומדובר במאות קינים בשנה, וכשליש מהם מאותרים ע"י המתנדבים, על כן פעילותם קריטית על מנת שנוכל להבטיח את שלומה של אוכלוסיית צבי הים הנמצאים בסכנת הכחדה."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר