כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
סיור מרטיט

מיטה לכל חטוף: 239 מיטות ריקות מול עיריית ירושלים

ברחבה הגדולה שבכיכר ספרא הונחו עשרות מיטות כמספרם של החטופים עם צעצועים וספרים | צלמים מכל העולם מצלמים את המיצג ומעבירים לעולם את סיפורם של החטופים | ארי טננבוים סייר שם היום ומביא את הרשמים המצמררים (חרבות ברזל)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
עם צעצועים, ספרים וסדינים (צילום: מטה החטופים)

בכיכר ספרא בירושלים, ברחבת בניין העירייה, הוצג השבוע מיצג מרגש ונוגע, שלא השאיר אף עין יבשה. בכיכר עומדות 239 מיטות בגדלים שונים, מסודרות עם ציוד אישי, ספרים, משחקים ובובות, כך שאפשר ממש להרגיש את החוסר של כל אותם תינוקות, ילדים ומבוגרים שמחבלי החמאס ימ"ש חטפו באכזריות לתוך עזה.

המעבר בין המיטות, המוצעות, המסודרות, מרטיט לב. קשה להישאר אדיש למראה.

כותב השורות מסתובב בין המיטות (צילום: באדיבות המצלם)

את המיצג המצמרר יצרו חברי קיבוץ ניר עוז שהיו בלב התופת בשבת הנוראית של ה-7 באוקטובר. בכיכר הם הציבו 239 מיטות ריקות המסמלות את כמות החטופים הנמצאים בשבי חמאס ברצועת עזה, נכון לעת כתיבת השורות.

מקימי המיצג מסבירים: "רבע מקיבוץ ניר עוז אינם איתנו, כאשר שמונים מחברי וחברות קיבוץ נרצחו ונחטפו".

המיטות בכיכר ספרא (צילום: מטה החטופים)
המיטות ייתרמו לתושבי העוטף לאחר סיום המיצג (צילום: כותב השורות)

בתחילת השבוע שורדי התופת של השבת הנוראית, הגיעו למיצג, וביחד עם עוד משפחות חטופים ונעדרים, עמדו לדקת דומיה בצמוד למיטות הריקות. המיצג נוצר משותפות בין האמן ערן וובר לבין האסטרטגית ורד חורי, שמלווה בהתנדבות את קיבוץ ניר עוז - במטרה להשמיע את זעקתם של החטופים והחטופות בעזה, שזמנם הולך ואוזל.

עיריית ירושלים בירכה את חברי הקיבוץ על המיזם ובזכות מאות מתנדבים הקימו את המיצג, כאמור, ברחבת העירייה, הנמצאת בציר מרכזי בירושלים.

מיצג המיטות הריקות בכיכר ספרא בירושלים יהיה פתוח לקהל הרחב עד יום רביעי בצהריים, ובסופו יתרמו המיטות וכל הציוד למשפחות העוטף.

מספר המיטות כמספר השבויים (צילום: כותב השורות)

"אני הולך כאן עם אשתי והתינוק שלי", שח אחד האנשים במקום בשיחה לכיכר השבת, "אתה לא יכול שלא לדמוע מעצם העובדה שהם חטופים שם ללא ההורים שלהם. בזרועות המפלצתיות של החמאס", האיש מנגב את דמעותיו ועל אף שנראה כי יש לו עוד מה לומר, שתיקתו מדברת.

קשה לצפיה! (צילום: מטה החטופים)

צלמים רבים מכל רחבי העולם פוקדים את המיצג, מצלמים אותו משלל זוויות ומספרים לעולם על מעשי החמאס ימ"ש. עשרות תושבים ותיירים מסתובבים בין המיטות, מזדהים, מצלמים ומעבירים הלאה את מסרי המיצג.

בתקווה ותפילה להשבת כל החטופים בריאים ושלמים במהרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר