ישראל במלחמהישראל במלחמה
ביקרו והתעוררו

ברית מילה ותפילין: צעירים יהודים מרוסיה ביקרו בישראל וקיבלו מצוות 

צעירים יהודים מרוסיה ביקרו בישראל, פגשו את מנכ"ל תגלית ושיתפו במצוות שהם קיבלו על עצמם בעקבות הביקור | מעניין

מישאל לוי | כיכר השבת |

מנכ"ל 'תגלית', גידי מרק, ערך ביקור מיוחד בכפר חב"ד, שם פגש משלחת בני נוער מארגון 'יחד' של חב"ד ברוסיה, שהגיעו לביקור ראשון בישראל, במסגרת מסע של 'תגלית'.

השליח החב"די הרב אלי וולף קיבל את האורח במאור פנים ובמשך דקות ארוכות תיאר את הפעילות הכבירה של 'יחד' ושלוחי הרבי ברוסיה, עם בני הנוער, והרחיב על האתגרים ועל הפירות שלא מפסיקים לצמוח.

'יחד', הוא ארגון גג של כל פעילות הצעירים היהודיים ברוסיה, הפועל תחת איגוד הקהילות היהודיות בברית המועצות לשעבר. כוחות ומשאבים רבים מושקעים בצעירים, אותם אלו שמקימים את הדור היהודי הבא של רוסיה. במסגרות לימוד רבות – משתתפים אלפי צעירים בעשרות-רבות של ערים ברוסיה.

לאורך כל ימות השנה, מארגן 'יחד', בראשות המנכ"ל השליח הרב מענדי וילנסקי, שורת תוכניות עבור הצעירים היהודיים, החל מסמינר מושקעים וכלה בסיורים במקומות שונים בעולם, והכל בליווי רבנים שמחדירים בהם תכנים יהודיים וחסידיים שמלווים אותם כל חייהם.

כחלק מהפעילות העשירה, מגיעות קבוצות של צעירים יהודיים מרוסיה לביקור בארץ, בסיוע של 'תגלית'. בלב המסעות מתקיימים גם ביקורים בכפר חב"ד, שם מסיירים בני הנוער באתרים בולטים במקום וגם כותבים פתק בקשה לרבי מליובאוויטש שנשלח לציון הק' בניו יורק.

במפגש עם בני הנוער ב-770, נשא מנכ"ל 'תגלית' דברים מרגשים, וסיפר להם על הזכות לבקר בארץ ישראל וכן על חסידות חב"ד ושלוחיה. "אני לא מבקש רק שתבואו לבקר - תביאו גם חברים לבקר", אמר להם מרק.

אחד הצעירים היהודיים דיבר בפני גידי מרק, וסיפור שרק יום קודם לכן הוא הניח תפילין בפעם ראשונה. מתברר שהוא גדל בבית, בו האם אפשרה לילדיה להחליט לבד מי הם, מה הזהות שלהם ולאן הם שייכים.

"לא ידעתי אם אני רוצה להזדהות כיהודי", סיפר, "יש לי אח צעיר ממני, שהוא יותר בעניין, אבל אני נשארתי על הגדר. אתמול, בעקבות הנסיעה, החלטתי שאני גאה ביהדותי והנחתי תפילין לראשונה. בבואנו לכותל אניח תפילין בפעם השנייה".

דבריו המרגשים עוררו את כלל המשתתפים ואחד הצעירים, החליטו בו במקום לקחת על עצמו לקיים את מצוות ברית המילה.

הביקור המרגש הותיר רושם רב, הן על מרק והן על קבוצת הנערים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר