סקר: רק 66% מהציבור החרדי תומך בפטור משירות

מסקר שבוצע על ידי מכון 'פאלנס' עולה: כי רובו של הציבור הישראלי תומך בהמשך קיומם של החוקים הדתיים. בנוסף, רק 66% מהחרדים תומכים בהמשך הפטור משירות צבאי. מרבית העם מתנגד באופן מוחלט לגישה החרדית, רק 4% תומכים במתן פטור מלא לבחורי הישיבות. כל השאר מתנגדים לכך ונעים בין דרישה לגיוס מלא של כל המגזרים (63%) לבין חידושו של חוק טל (6%) (בארץ)

מענדל גרוזמן | כיכר השבת |
לשכת הגיוס (צילום ארכיון: פלאש 90)

יחסי הדת והמדינה הם אחת הסוגיות המרכזיות במערכת הבחירות הנוכחית: סקר של אתר YNET וארגון "גשר" מגלה כי מרבית הציבור מתנגד לשינוי הסטטוס-קוו והוא בעד שימור החוקים הדתיים.

נתון מעניין מתברר בסקירה של הדעה החרדית: 66% תומכים בעד מתן פטור מלא לבני הישיבות. זהו אכן רוב, אך הוא אינו גבוה כל כך. 34% מהחרדים, מסתבר, לא רואים בכך פתרון לבעיה הבוערת.

אחר שנה סוערת ביחסי הדת והמדינה, מערכת הבחירות הנוכחית מתנהלת במידה רבה בהשפעתן: סקר חדש של אתר YNET וארגון "גשר" מגלה כי מרבית הציבור מתנגד לביטולן של החוקים הדתיים: 55% מתנגדים לביטול חוקים כמו חוק החמץ, ההגבלה על פתיחת עסקים בשבת, האיסור לגדל חזירים ועוד. מרבית המתנגדים (43%) מציינים את השמירה על זהותה היהודית של המדינה כסיבה לדעתם.

בולטת ביחודיותה היא הפעלת תחבורה ציבורית בשבת: בנושא זה מרבית הציבור (70%) מעוניין לשנות את המצב הקיים והם בעד הפעלת מלאה של תחבורה ציבורית בשבת בכל חלקי הארץ.

בסוגיה אחת מרבית העם מתנגד באופן מוחלט לגישה החרדית, רק 4% תומכים במתן פטור מלא לבחורי הישיבות. כל השאר מתנגדים לכך ונעים בין דרישה לגיוס מלא של כל המגזרים (63%) לבין חידושו של חוק טל (6%).

נתון מעניין מתגלה דווקא בסקירה של דעת המגזר החרדי. בהקשר של סוגית הגיוס מתברר כי 66% מהם תומכים בעד מתן פטור מגיוס לבני הישיבות. זהו אכן רוב, אך לא מוחלט: 34% מהחרדים, מסתבר, סבורים מתן פטור גורף אינה הדרך לפתרון הבעיה הבוערת.

מכון המחקר "פאנלס", הוא שערך את הסקר. טעות הדגימה המירבית: 4.3%.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר