כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

ההתעללות במשחטה: "סרט מזעזע"

שופטי בג"ץ דנו היום בעתירה הדורשת לסגור את משחטת תנובה בה התגלו מקרי התעללות בבעלי חיים. לאחר הצפייה בתיעוד אמרה השופטת מרים נאור: "הסרט מזעזע, קשה לצפות בו. אי אפשר לעבור על כך לסדר היום. העיניים רואות את אשר הן רואות וקשה להתעלם מזה" (חדשות)

שאול כהנא | כיכר השבת |
משחטה (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

פרשת ההתעללות במשחטה: בדיון שקיים היום בג"ץ, בנושא ההתעללות החמורה שנחשפה במשחטת תנובה 'אדום אדום', אמרו השופטים לאחר הצפייה בסרטון המתעד את המעשים הקשים, כי לא ניתן לעבור לסדר היום, וכי מי שצריך להענש בעקבות המעשים - ייענש.

הדיון היום (רביעי) התקיים לאור עתיר שהגישו תנועות למען בעלי חיים ובהן 'אנונימוס' ו'תנו לחיות לחיות', שדרשו לסגור את המשחטה בה התגלו המקרים המזעזעים.

במהלך הדיון, הגיבה נציגת הפרקליטות לשאלה באיזה שלב נמצא ההליך כנגד החשודים ואמרה: "מדובר בשעות צילום רבות, יש הרבה חומר שהצטבר. ההערכה היא שבעוד חודש מקסימום תהיה לנו עמדה לגבי סיומו של ההליך".

לפי הדיווח ב'הארץ', למרות החשיפה של המעשים הקשים בתכנית כולבוטק, ארבעה חודשים לאחר הפרסום, עדיין נותרו בתפקידם מנהלים במשחטה, שנתנו הוראות לחשמל עגלים ותועדו.

לאחר הצפיה בסרט הקשה אמרה השופטת מרים נאור: "הסרט מזעזע. קשה לצפות בו. אי אפשר לעבור על כך לסדר היום. העיניים רואות את אשר הן רואות וקשה להתעלם מזה".

נאור ציינה, כי "אין ספק שמי שצריך להיענש ייענש".

בתגובה 'תנובה' לעתירה נאמר: "מדובר באירוע שהתרחש לפני מספר חודשים. אדום-אדום הוקיעה את המעשים ונקטה פעולות מיידיות ומשמעותיות בתיאום מלא עם הרגולטורים בישראל ועם ההתאחדות באוסטרליה. לאור כל הצעדים שננקטו בית המשפט הגבוה לצדק אף ביקש מהעותר לשקול האם הוא עומד על העתירה. אדום אדום תמשיך להקפיד על איכות ובטיחות מוצריה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר