הראב"ד נגד הקמפוס של הרבנית בר שלום: יפגע בתושבים

ראב"ד העדה החרדית ובנו של אחד מהחברים במועצת חכמי התורה של ש"ס הצטרפו למאבק נגד הקמת הקמפוס החדש של הרבנית עדינה בר שלום המתוכנן לקום בשכונת הר נוף הירושלמית (מקומי, ירושלים)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
הרבנית עדינה בר שלום, ארכיון (צילום: פלאש 90)

שכונת הר-נוף בבירה ממשיכה לסעור בעקבות הכוונה להקים קמפוס חרדי בכניסה לשכונה. הבוקר (רביעי), רבני השכונה פרסמו מודעה מעל גבי הלוחות ברחבי השכונה ובה הזהירו מהקמת הקמפוס אדיר המימדים.

הרבנים כתבו כי החלטתם לצאת במכתב פומבי הגיעה לאחר ישיבה שהתקיימה בביתו של אחד מבכירי רבני העדה החרדית: "באסיפת רבנים שהתקיימה בביתו של הגאון הראב”ד רבי משה שטרנבוך הובאו בפנינו תכניות העירייה לבניית מכללה - אוניברסיטה בהר נוף בכניסה לשכונה".

בהתייחסם למאבק הזהירו הרבנים מההשלכות שצפויות במידה והקמפוס אכן יוקם: "נדהמנו לראות את התוכנית לבניית הבניין העצום, גדול הממדים המיועד לאלפי סטודנטים וסטודנטיות, כולל כ- 1500 אנשי סגל. תכנית זאת אם חלילה תתממש תפגע, בצורה קשה וחמורה בחיי היום יום של תושבי השכונה ללא תקנה תוך יצירת מצור תחבורתי שלא יאפשר כניסה ויציאה מהשכונה בגלל תוספת של אלפי כלי רכב".

"אנו רואים חשיבות רבה לעשות את כל הניתן על מנת למנוע את אישורה של התוכנית וקוראים בזאת לכל תושבי השכונה ללא יוצא מן הכלל לחתום על העצומה נגד התכנית ולסייע ככל הנדרש על מנת למנוע את אישורה". כתבו הרבנים לסיום.

על המכתב חתום הרב משה שטרנבוך, ראב"ד העדה החרדית. וכן הרב יעקב כהן בנו של הרב שלום כהן, אחד מחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס.

לפני חודשיים, הרבנית עדינה בר שלום הודיעה על פתיחת קמפוס נוסף למכללה החרדית בשכונת הר נוף בירושלים. לפי התכנית, הקרקע המבוקשת נמצאת ברחוב הרב רוזנטל דוד.

הקמפוס החדש אמור להכיל כ- 2,000 סטודנטים וסטודנטיות, ויתנשא לגובה של שלוש קומות מעל קומת הכניסה ועוד ארבע קומות מתחת לה. גג המבנה יפותח כגג ירוק ויכלול שטחים ציבוריים פתוחים וכן מעבר ציבורי.

לפני שבועות מספר רבני שכונת הר-נוף התכנסו לפגישה שהוגדרה "סודית" בביתו של רב קהילת "בני תורה" בשכונה, קודם הפגישה, גורם המעורב בפרטים הסביר בשיחה עם "כיכר השבת" מדוע החליטו הרבנים להתכנס: "אנחנו מאוד מוטרדים מהקמת המכללה הזאת. יש אצלנו חשש מההיבטים התכנוניים שלה, יש שם טעות תכנונית. אנחנו לא מדברים על הצביון רוחני ולא מדברים על הרעיון של אקדמיה במגזר החרדי. אנחנו מדברים על תוכנית עצומה במקום לא מתאים שישליך על כל חיי היום יום שלנו התושבים. מי שמכיר, היציאה והכניסה לשכונה עמוסה ופקוקה מאוד וקמפוס כזה פשוט יהרוג את השכונה".

המודעות בהר נוף
קריאת הרבנים

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר