המאבק החדש

מאבק השבת עובר לכפר סבא

מאבק חדש על קדושת השבת בכפר סבא. רבני העיר לרה"ע: אכוף את חוק העזר העירוני, דחייה והתמהמהות תוביל לפתיחתו של מאבק (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מאבק ציבורי רחב היקף. צילום: פלאש 90

מספר חנויות במתחם ג´י בכפר סבא נפתחו בשבת. רבני העיר כפר סבא ובראשם הרב אברהם שלוש, הרב הראשי לכפר סבא, ניהלו משא ומתן עם מנכ"ל ´גזית גלוב´ בעלת המתחם, על מנת שהאחרון יסגור את המתחם בשבתות.

המשא ומתן לא נשא פרי, ורבני העיר פנו לראש העיר, יהודה בן-חמו בבקשה כי יורה לאכוף את חוק העזר העירוני האוסר פתיחת חנויות בשבת.

הנהלת ´גזית גלוב´ אמרה לרבנים, כי בעלי החנויות מסרבים לסגור את החנויות בשבת וכי הנהלת המתחם מוכנה להימנע מפרסום העובדה שהמתחם פתוח בשבת.

בתגובה כתבו הרבנים לראש העיר, כי "לצערנו, פירוש הדבר הוא כי כפר סבא עומדת לשנות את צביונה ולהתערטל מהסממן היהודי המשמעותי ביותר של עם ישראל, שבת קדש".

הרבנים דורשים מראש העיר כי יודיע להנהלת המתחם כי בכוונת העירייה לאכוף את חוק העזר העירוני. הרבנים כותבים לראש העיר, כי "אנו פונים בזאת בקריאה נרגשת לכבוד ראש העיר להפעיל את סמכותו ואת סמכות העירייה, כדי לעצור תהליך זה".

מסתבר שבן חמו כבר הביע את תמיכתו במניעת מסחר בשבת, אשר על כן דורשים הרבנים, כי בישיבת מועצת העיר תועבר החלטה ברוח הדברים. ובנימת המאבק בירושלים, כותבים הרבנים לבן-חמו, כי "דחייה והתמהמהות תוביל לפתיחתו של מאבק ציבורי רחב היקף, כולל פעולות מחאה והסברה רבות שאנו, כאנשים מאמינים בתורה ומקיימי מצוותיה, מחויבים בהם למען שמירה על שבת קדשנו ותפארתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר