ישראל במלחמהישראל במלחמה
חטיפת תלמידי הישיבה

נמצאו גופותיהם של אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער

רצינו והתפללנו, אך מלמעלה נגזר אחרת: לאחר 18 יממות של חיפושים נרחבים, התברר כי שלושת תלמידי הישיבה שנחטפו - אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער, נרצחו על ידי המחבלים הארורים. גופותיהם של שלושת הנערים נמצאו באזור חלחול (חדשות, בארץ)

אהרן רבינוביץ | כיכר השבת |
שלושת הנערים החטופים (בית משפחת יפרח באלעד לפני זמן קצר (צילום: כיכר השבת)

עם ישראל התפלל וניסה לבטל את רוע הגזירה, אך למרבה הצער הדבר נגמר בטרגדיה: שלושת תלמידי הישיבה שנחטפו בגוש עציון לפני 18 יממות - אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער, נרצחו.

גופותיהם של השלושה נמצאו על ידי כוחות צה"ל ומתנדבים שערכו סריקות באזור הכפר חלחול שליד חברון. הגופות נמצאו מוטלות בשדה, מוסוות מעט, ונראה שהם הושלכו בחיפזון.

מיד לאחר מכן הוקפצו למקום הכוחות הרלוונטיים - זיהוי פלילי של המשטרה, רפואה והשב"כ. ככל הנראה הם נרצחו זמן קצר לאחר החטיפה. משפחות החטופים עודכנו באופן מיידי על ידי צה"ל.

החוטפים נמלטו מהמקום והשאירו את הגופות בשדה הפתוח. צה"ל פשט בשעות הערב על בתיהם של קרובי משפחות החוטפים, וכעת מתמקדים בצה"ל במצוד אחר החוטפים.

כזכור, בסוף השבוע האחרון הותרו לפרסום שמותיהם של שני החשודים העיקריים בחטיפת הנערים - מרוואן קוואסמה ועאמר אבו עישה. השניים, פעילי חמאס בחברון, היו עצורים בעבר בישראל על רקע פעילותם בארגון הטרור חמאס.

בשבועיים וחצי האחרונים ניסו בצה"ל ובשב"כ לספק את "ידיעת הזהב" שתביא למציאת החטופים, אך לשווא. כוחות צה"ל כיתרו במשך מספר ימים את העיר חברון ואת הכפרים הסמוכים, זאת לאחר המידע כי שני החוטפים הם פעילי חמאס חברון הנעדרים מבתיהם מיום החטיפה.

עם זאת, אשתו של אחד מהחשודים בחטיפה, הכחישה בראיונות לכלי התקשורת את מעורבותו של בעלה בחטיפה.

כזכור, אמש התכנסו עשרות אלפים בכיכר רבין בתל אביב בקריאה לשחרור הנערים. אמהות החטופים הודו לעם ישראל על התפילות והעידוד בזמן הקשה שעובר עליהם.

כאמור, לאחר 18 יממות בהם נערכו חיפושים נרחבים, ובהם עם ישראל התאחד בתפילה לשלומם של החטופים, מסתיים האירוע באסון גדול, כאשר מתברר כי שלושת החטופים נהרגו בידי המרצחים הארורים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר