ישראל במלחמהישראל במלחמה

"זעקת הירקות" עושה פירות

חצי הדרך. ח"כ משה גפני: "מס השכר המהווה חמישים אחוז מהמע"מ לא יעלה אצל המלכ"רים". השלב הבא: ביטול מוחלט של מס המעסיקים

חנוך לס | כיכר השבת |
אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

זעקת העמותות שקמה בעקבות הגזירות האחרונות של תוספת המע"מ והטלת מע"מ על פירות וירקות, מתחילה לשאת פירות.

השלב הראשון הינו פתרון להעלאת המע"מ באחוז, מה שגורר בעקבותיו העלאה כמעט אוטומטית של מס השכר המהווה כחמישים אחוזים מסך המע"מ הכללי. על פי הסיכום מהיום עם חה"כ משה גפני יו"ר וועדת הכספים, לא יעלה מס השכר באחוז, ויישאר כפי שהוא כיום, על סך 7.5 אחוזים בלבד.

ההטבה הנ"ל חובה לציין, תחול אך ורק על מלכ"רים, כיוון שאינם מזדכים על המע"מ, מה שאין כן לגבי המוסדות הפיננסים שיחויבו שתשלום מלא.

הדיון שהתקיים היום בנושא בוועדת הכספים, לא כלל הצבעה מאחר ועל פי החוק על שר האוצר לקיים הצבעה בנושא במליאת הכנסת, רק לאחר התייעצות עם חברי ועדת הכספים. יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני שהודיע לחברי הועדה כי העלאת המע"מ לא תחול על העמותות והמלכרי"ם, אמר כי יקיים דיון בנושא מדיניות האוצר הקובעת את העלאת המע"מ הכללי באחוז, ובה בעת מפחיתה את מס ההכנסה ומס החברות. הדיון יתקיים בוועדת הכספים בימים הקרובים, במסגרת הדיונים הכללים בחוק תקציב המדינה.

יש לציין, כי סוגיית העלאת המע"מ, הינה רק חלק מהבעיה הקיימת לעמותות כחלק מן הגזירות החדשות של האוצר. כעת ממתינה לפתרון שאלת המע"מ על הפירות והירקות, ובסוגיה זו נבדקת האפשרות לביטול כללי של מס המעסיקים על המלכ"רים, כפיצוי על תוספת המע"מ לירקות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר