מכה לחולדאי: ביהמ"ש הורה לסגור המרכולים בתל אביב בשבת

שופט בית המשפט לעניינים מנהליים הורה לבעלי העסקים בתל אביב לסגור את עסקיהם בשבתות עד ל-25 בנובמבר. מטה העסקים הקטנים: "להפסיק התרגילים המופרכים" (חדשות, בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ראש העיר תל אביב רון חולדאי (צילום: תומר נומברג / פלאש 90)

שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב, אביים ברקאי, הורה לבעלי המרכולים בעיר להגיש תצהיר לקראת סגירת עסקיהם בשבתות, עד לתאריך ה-25 בנובמבר. כך נקבע בדיון שהתקיים היום (שני).

כזכור, לפני כשבועיים הודיע שר הפנים גדעון סער כי הוא מותיר את ההחלטה לגבי פעילותם של מרכולים בשבת בתל אביב בידי שר הפנים הבא, שצפוי להחליפו בקרוב.

סער הודיע כי לאור ההכרזה על פרישתו, הוא רואה לנכון שלא לקבל את ההחלטה הסופית בעניין בימיו האחרונים בתפקיד. כאמור, כעת החליט בית המשפט לסגור את המרכולים בשבת.

השופט ברקאי דחה את בקשת תאגידי השיווק הגדולים ועיריית ת"א שלא להורות על סגירת המרכולים, ולהמתין עד לקבלת החלטה על ידי שר הפנים הבא.

הדיון נערך בעקבות בקשה שהגישו התאחדות הסוחרים הקטנים ובעלי המכולות בת"א, בגין הפרת פסק הדין על ידי העירייה ורשתות השיווק.

בבקשה נכתב כי "החל מסוף חודש מאי הקודם הייתה העירייה אמורה לאכוף בכל האמצעים העומדים לרשותה את חוק העזר העירוני, ולסגור את המרכולים בשבתות. ואולם, זה עשרה שבועות שפסק הדין לא מקויים ואף מופר על ידי רשתות השיווק והעירייה, שלמעשה מתעלמות מקיומו. כל מי שהלך ברחובות תל-אביב בסופי השבוע מאז ניתן פסק הדין, יכול היה להיווכח במו עיניו כיצד חוק העזר מופר לאורכן ולרוחבן של חוצות העיר ובית המשפט מבוזה מדי שבוע בגאון ולעיני כל".

ממטה העסקים הקטנים והמכולות בת"א נמסר כי ”חוק שעות העבודה והמנוחה אינו המלצה ועניין פוליטי, ולכן צריך לקיימו כלשונו. מדינת ת"א מתקרבת ליום שבו לא יהיה בשבת מסחר קמעונאי וכל עובד ובעל עסק יזכה ליום מנוחה עם משפחתו, על פי החוק. אנו מצפים מעיריית ת"א לחדול מגרירת הרגליים ומתרגילים מופרכים. הגיע הזמן שהעירייה תשנה את סדרי העדיפות ותפעל למען העסקים הקטנים בעיר, במקום לדאוג לרווחיהם של טייקוני העיר ותאגידי השיווק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר