ישראל במלחמהישראל במלחמה
פינדרוס ורוזנשטיין:

"אנחנו הסכמנו לפתיחת החניון? שקר וכזב"

אחרי שהואשמו בהסכמה לחילולי השבת, רותחים נציגי יהדות התורה מזעם. פינדרוס: "אני הסכמתי? הרי הזהרתי את ברקת שפתיחת החניון עלולה להביא לפרישה"

חנוך לס | כיכר השבת |

את זה כבר לא יכולים הנציגים החרדים לסבול. מילא שמואל חיים פפנהיים שמאשים אותם בהסכמה לחילולי השבת (וכורך אותם בשלישייה עם קרויזר), אבל גם יועצי ראש העיר החרדים אומרים שהם הסכימו לפתיחת החניון? עד כאן.

הרקע הוא כמובן, החשיפה כאן ב'כיכר השבת', על המתח הרב שבין נציגי יהדות התורה במועצת העיר, לבין יועצי ראש העיר ניר ברקת קרויזר ואיזק, בו מאשימים אלו האחרונים את הנציגים, כי הם אלו שגרמו לברקת לחשוב כי פתיחת החניון תעבור בשקט, ובניגוד מוחלט לאזהרותיהם.

"אנחנו הסכמנו לפתיחת החניון בשבת? שקר וכזב" זועמים כעת פינדרוס ורוזנשטיין, והודפים בכעס את ההאשמות הנשלחות לעברם.

"התרעתי מלכתחילה שזו פרשה שעלולה להסתבך עד כדי פרישה מהקואליציה" אומר מ"מ ראש העיר יצחק פינדרוס, "מעולם לא הסכמתי ולא הייתי שותף לאיזו שהיא הבטחה לראש העיר שהרבנים יסכימו לשתוק ושסוגיית החניון תעבור בשקט".

אגב, מספר פינדרוס, אני עצמי הייתי בין אלו שהפגינו בליל שבת ממש מול חניון קרתא, יחד עם רבנים ותושבי הרובע היהודי, על חילול השבת שנעשה אל מול הכניסה לעיר העתיקה של ירושלים.

גם עמיתו שלמה רוזנשטיין נזעם: "אתה יכול לשאול בלשכת ראש העיר. כשישבנו בישיבות הראשונות עם ראש העיר על עניין החניון, והוא ביקש לשמוע מאיתנו הערכות על מה שעלול לקרות, נתתי שם תסריט חריף כל כך, שאנשים העירו לי שזה לא מנומס לדבר כך..."

"אנשים נתלים בבקשה שלי לא לגבות כסף בחניון ולהעסיק מאבטח גוי בכניסה, כתירוץ להאשים אותי בפתיחת החניון" אומר רוזנשטיין, "העובדות הן שזה היה אחרי שראש העיר הודיע כבר את החלטתו לפתוח את החניון ויהי מה. בעקבות כך דרשתי שלפחות לא יהיה שם חילול שבת מטעם העירייה".

הם אגב, מדווחים על יחסים מצוינים ותיאום שוטף עם היועצים, ובטוחים שמהם לא יצא הדבר, והשמועה שבשקר יסודה.

ובכל מקרה, כעת, מסכימים שניהם, יצא העניין מכלל שליטה. אף אחד מהם לא מוכן לנבא לאן יוביל המאבק ואיך הוא יגמר. ניסיונות פשרה יש, אופטימיות, קצת פחות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר