מצלמה נסתרת חושפת: התעללות קשה בעופות ב"זוגלובק"

מתיעוד שפורסם הערב ב"חדשות 10" עולה כי עובדים במשחטת זוגלובק התעללו באופן קשה בעופות המובלים לשחיטה. שר החקלאות הורה על סגירת המשחטה. בפנים: התמונות הקשות (חדשות)

אהרן רבינוביץ | כיכר השבת |

שר החקלאות אורי אריאל הורה הערב (שני) לסגור באופן מיידי את משחטת העופות של "זוגלובק" בשלומי, זאת בעקבות תיעוד קשה שפורסם הערב ב"חדשות 10". מהתיעוד, שצולם על ידי פעילי "אנונימוס", עולה כי עובדים במשחטה מתעללים באופן מחפיר ואכזרי בעופות לפני השחיטה.

בסרטונים שפורסמו נראים העובדים תולשים את רגלי העופות, מטיחים אותם ברצפה, זורקים אותם אחד על השני ובאופן כללי משחקים איתם. בנוסף, מהתיעוד עולה כי העובדים עוברים לכאורה על נהלי הרבנות הראשית לישראל לפיהם, השחיטה תבוצע אך ורק כשהעופות בידי השוחט בלבד ורק לשוחט מותר להניח את העופות בקנקן. אלא שמהתיעוד עולה כי חלק מהעובדים מניחים את העופות בקנקן.

בשנת 2013 כבר פורסם תיעוד של התעללות בעופות באותה משחטה, ואז הבטיחו בחברה כי הדבר לא יישנה. אלא שהחברה, כך נראה, במקום לטפל בבעיה החליטה לסגור את האפשרות לצלם מחוץ למשחטה והיא הגדילה את גדר המשחטה.

חוקרי משרד החקלאות הגיעו אמש למשחטה וחקרו את העובדים ובכירי המשחטה. הערב, פעילים למען בעלי חיים הגיעו להפגין במשחטה וקשרו עצמם לשער המפעל.

כאמור, שר החקלאות אורי אריאל הנחה לסגור באופן מיידי את המשחטה. בהודעת המשרד נכתב כי ההחלטה התקבלה בעקבות מידע שהגיע לידי משרד החקלאות והכתב ניק קוליוחין מחדשות 10 בדבר התעללות במשחטת חברת זוגלובק בשלומי. "השר אריאל הנחה את גורמי המקצוע בשירותים הווטרינרים לפתוח בחקירה מידית ולפעול באפס סובלנות כלפי עבירות צער בעלי חיים" נמסר בהודעת המשרד.

החקירה החלה ביום ראשון בשעות הערב על ידי הרופאה המרחבית של השירותים הווטרינרים לצד חוקרי יחידת הפצו"ח של משרד החקלאות אשר עדיין נמשכת. עד סיום החקירה וקבלת החלטות מול המשחטה, נדרשה המשחטה להוסיף באופן מיידי כח אדם מטעמה שיפקח ברצף על תהליך השחיטה ברמפת השחיטה, וזאת לצד תוספת פקחים וטרינרים מטעם השירותים הווטרינרים שיפקחו על השחיטה עצמה.

עם זאת, במהלך היום הוברר כי כדי לאפשר למפקחים פיקוח מיטבי על הפריקה והשחיטה יש להתאים תשתיות שאינן מצויות במקום. לאור זאת הורה השר אריאל להפסיק באופן מיידי את פעילות המשחטה על כל אגפיה עד להסדרת התשתיות הנדרשות שיאפשרו את יישום תוספת הפיקוח.

השר אורי אריאל אמר בתגובה: "התמונות שנחשפו בפנינו הינם תמונות קשות ביותר שאין הדעת סובלת. הודעתי כבר שאנהג באפס סובלנות כלפי אירועים כגון אילו. הנחתי את המנכ"ל וגורמי המקצוע לפעול בצורה החריפה ביותר כנגד העבירות הללו ובמקביל להאיץ התקנת מצלמות מעקב בכל בתי המטבחיים והמשחטות".

לדבריו, "בימים אלו אנו מקדמים את התיקון לחוק צער בעלי חיים שיחמיר את הענישה, כאשר גם אני מתכוון בתקופה הקרובה לבצע בדיקות פתע עצמאיות במשחטות ובתי המטבחיים על מנת לוודא שהחוק לא מופר בשום אופן".

מזוגלובק נמסר בתגובה: "החברה הגישה תלונה במשטרה נגד העובדים לשעבר שעבודתם הופסקה במשחטה בשלומי במהלך החודשים האחרונים ואשר על פי הצילומים של חדשות 10 התעללו בבעלי חיים. התנהגות כזאת אינה משקפת את רוח החברה והנחיותיה".

בחברה הוסיפו: "זוגלובק מעסיקה מפקח ומנהל צער בעלי חיים במשרה מלאה אשר תפקידו להדריך ולפקח על הנעשה בשטח. נוסף על כך הוכשרו 10 נאמני צער בעלי חיים מבין העובדים אשר נמצאים בשטח בכל רגע נתון. לצערנו יש חריגים והם מטופלים במלוא חומרת הדין. בשנתיים האחרונות השקיעה זוגלובק אות אלפי שקלים כדי למנוע תופעות כאלה אבל לצערנו יש כאלה שעברו על החוק - ועובד אשר מתעלל בחיות יועבר מיידית לטיפול המשטרה".

בתגובה לעניין הכשרות נמסר מהחברה כי "מיטב משגיחי כשרות מפקחים באופן אישי על כשרות ואנו מקפידים בנושא הכשרות באופן מוקפד ומהודר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות