עשור להתנתקות

הלילה: מאות עלו לחורבות התנחלות שא-נור בצפון השומרון

מאות בני אדם עלו הלילה לחורבות ההתנחלות שא-נור בצפון השומרון, שפונתה בהתנתקות. סמוטריץ': "עשר שנים אחרי הגירוש הגיע הזמן לתקן, ותחילת התיקון הוא כאן בצפון השומרון" (בארץ)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
העליה לשא נור (צילום: מטה חומש תחילה)

מאות בני אדם עלו הלילה במבצע חשאי לחורבות הישוב שאנור בצפון השומרון. בין אותם עולים אישי ציבור - חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', רבנים ומשפחות המגורשים.

הקבוצה יצאה משטח כינוס באחד מיישובי השומרון, והגיעה במהלך הלילה לשאנור, שם התמקמה במבנה המצודה המפורסם שנותר עומד על תילו. המשפחות החלו להתמקם בחדרי המצודה מתוך כוונה להישאר במקום לאורך זמן.

לאחר כשעתיים הגיע לשטח כוח צבאי ולחיילים הוסבר כי לאחר עשור חוזרות משפחות המגורשים הביתה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר: "עשר שנים אחרי הגירוש הגיע הזמן לתקן, ותחילת התיקון הוא כאן בצפון השומרון. אני חושב שהיום ברור לכל ילד במדינת ישראל שההתנתקות היתה איוולת, וחוץ מטרור ומדינת חמאס זה לא הביא לשום דבר. צה"ל שולט בשטח, חמאס לא כאן, נשארנו בשטחי C ואין שום סיבה שלא נחזור ונקים את כל הישובים הללו מחדש".

"מראש הגירוש של ארבעת הישובים הללו היה חסר תוחלת לחלוטין גם לשיטת מי שחשב שיש איזו תוחלת בעקירת גוש קטיף. המשפחות רואות בזה שליחות גדולה, הילדים מקבלים חינוך טוב של אהבת הארץ וההיאחזות בארץ ישראל, ואני מקווה שהעוצמה הזאת תדביק אחריה גם את ראש הממשלה והמערכת הפוליטית כולה, את הצבא ואלוף הפיקוד. קשה לי לראות איך אותם אנשים פועלים כנגד המסירות הגדולה הזאת", הוסיף.

ח"כ לשעבר פרופסור אריה אלדד שהתגורר בישוב קודם הגירוש אמר כי "האיוולת הגרועה ביותר אחרי שלא הצלחנו להבין את ההרס והחורבן והגירוש בגוש קטיף, זה צפון השומרון. אין שום הגיון בעקירת יישובי צפון השומרון. צה"ל נשאר, מעמד השטח לא השתנה, רק את התושבים גירשו מכאן".

"אין טרור שהוא חריג באזור הזה לעומת אזורים אחרים ביו"ש, וכל מה שטוחנים לנו בראש שאין אף אחד שרוצה לחזור לרצועת עזה, כל זה לא קיים לגבי צפון השומרון. הגיע הזמן שיהודים יחזרו לגור באזור הזה, שגורשו ממנו בגלל התחייבותו של אריאל שרון לאמריקאים. הוא מת ותכניתו מתה, והגיע הזמן לחזור לצפון השומרון", הוסיף.

ראש המועצה האזורית שומרון בפועל יוסי דגן שגורש בעצמו משאנור אמר: "דרישת המשפחות מוצדקת, ראש הממשלה צריך לתת למשפחות מגורשי שא – נור וחומש להשאר בשא – נור ולהורות להקים את הישוב מחדש. 10 שנים לאחר הגירוש, ברורה לכולם הטעות האיומה שבעקירת ישובים מצפון השומרון, שנשארו בשליטה מלאה של מדינת ישראל. אחרי 10 שנים הגיע הזמן לתקן". ב

עקבות הדברים פנה ראש מועצת שומרון ללשכת ראש הממשלה וביקש כי "ראש הממשלה ייפגש עם משפחות המגורשים וישמע את כאבם ודרישתם המוצדקת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר