ישראל במלחמהישראל במלחמה
דרמה בבירה

עדות: "צעקו אללה-אכבר והתנפלו עלינו באכזריות"

בתקרית אלימה בים-, היכו ערבים בחורי-ישיבה. אחד הנערים, משחזר בלעדית ל´כיכר השבת´: "הם צעקו אללה-אכבר והתנפלו עלינו" (בארץ)

אריאל הברמן | כיכר השבת |
צילום אילוסטרציה: פלאש 90

הם ביקשו בסך הכול לצאת למשחק שגרתי, אבל חזרו מוכים וחבולים: הכול החל אמש (רביעי) בשעה 10.00 בערב. קבוצה של כעשרים תלמידים הלומדים במסגרת ישיבתית ייחודית בירושלים, יצאה, כהרגלה מדי שבוע, למשחק כדורגל בגן-הפעמון בירושלים.

המשחק התנהל כרגיל, הכדור התגלגל מצד אחד של המגרש למשנהו, והבחורים כבשו שערים והחליפו כוחות – עד שקבוצת צעירים ערביים החליטו לבטא את שנאתם כלפיהם ולהפליא בהם מכות איומות.

אבנים, מקלות וצינורות הושלכו עליהם בפראות על ידי כנופיה של בני מיעוטים שהזדמנה למקום. הם יידו עליהם חפצים, בעטו בהם, הלמו בראשיהם ופצעו אחדים מהם. האירוע הסתיים בהתערבות משטרתית, כאשר שניים מהתלמידים פונו באמצעות אמבולנס לקבלת טיפול רפואי, לאחר שעזרה ראשונה הוגשה להם בשטח.

מ', אחד מתלמידי הישיבה שנכח באירוע הסוער, מספר ל'כיכר השבת': "כמו בכל שבוע, הגענו לגן-הפעמון בלוויית אחד המדריכים בישיבה. התחלנו לשחק, ותוך כדי המשחק, אנחנו מבחינים בקבוצה של כחמישה-עשר בני מיעוטים הנכנסים למגרש בחמת זעם. הם התקרבו לעברנו ואמרו לנו: 'אתם לא תשחקו פה'. ניסינו להתנגד, ואז הם החלו להתנפל עלינו עם מקלות וצינורות".

כאמור, בסוף התקרית פונו שני נערים לקבלת טיפול רפואי, כשהם סובלים מפציעת ראש וחבלות בחלקים נוספים בגופם.

כתב 'כיכר השבת' פגש את אחד מהם כשהוא שוכב במיטתו, וראשו מוטל בתחבושות לרוב. ראשו חבול, חלקים אחרים בגופו מדממים והוא גונח מכאבים. ניכר עליו כי קורות ערב האתמול חקוקים עדיין בראשו, תרתי-משמע.

הפצוע מתבקש לשחזר את שאירע, והוא מגולל: "הגענו אתמול לשחק, כמו שאנחנו עושים מדי שבוע. בשבועות האחרונים, היו מספר מקרים שבהם הגענו לגן הפעמון וראינו קבוצות של ערבים המשתלטים על המגרש. מחוסר רצון להתעמת איתם, אנחנו מנסים, במקרים כאלה, לאתר מקומות אחרים לשחק בהם.

"אבל הפעם, המגרש היה ריק. לאחר שעה וחצי של שהות על המגרש, נכנסו חמישה-עשר ערבים, ואמרו לנו שנפנה את המגרש באופן מיידי. סירבנו, ואז התחלנו לקבל מכות. הם התקרבו אלינו עם מקלות וצינורות, וחלק מהם הסירו את החגורות מהמותניים, בכדי להכות אותנו באמצעותן.

"מהמקום שבו עמדתי, ראיתי איך חברי לישיבה, מקבל מכות באמצעות צינור וחגורות. האוזן שלו נחתכה ודם רב ניגר ממנו. הוא נפל על הרצפה מעוצמת המכות, כשהדם לא מפסיק לרדת מאזור האוזן שלו.

"ואז הם הגיעו אליי. עמדתי בצד, וראיתי חמישה צעירים ניגשים אליי. פתאום אני מרגיש שחטפתי בעיטה חזקה בבטן. נפלתי על הרצפה, כשכאבים עזים תוקפים אותי. הם לא הסתפקו בבעיטה, ונתנו לי אגרוף בפרצופי. מזווית העין הבחנתי שהחברים שלי מתחילים לברוח מהמקום. אני החלטתי שלא כדאי שאברח, כי אני עלול לחטוף יותר.

"הכיפה והמשקפיים שלי נפלו", מוסיף הנער הפצוע לשחזר.

"התחלתי להרגיש מטושטש. ואז הגיעה המכה החזקה בראש, שעד עכשיו לא התאוששתי ממנה. אני רק זוכר שתוך כדי התקרית, שמעתי הרבה פעמים את הקריאה 'א-ללה אכבר', וקריאות נוספות בערבית. במשך הזמן שחלף מאז הפציעה ועד להגעת הפרמדיקים, איבדתי הרבה דם מראשי. ברוך השם לא איבדתי את ההכרה. אני מקווה להחלים מזה כמה שיותר מהר".

רק כאשר מספר ניידות משטרה הגיעו למקום בבהילות, הסתיימה ההתפרעות ופסקה האלימות כלפי תלמידי הישיבה. שניים מהפורעים נעצרו ונלקחו לחקירה. שניים מהנערים, תלמידי ישיבה מירושלים שסבלו מפציעות ראש, קיבלו במקום עזרה ראשונה והובלו באמבולנס, לצורך קבלת טיפול רפואי בחדר המיון של בית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר