פרשת חקירת רצח דומא

השב"כ: "הטענות על עינויים שקריות, מטרת התארגנות הטרור למנות מלך"

השב"כ מפרסם הודעה חריגה נגד התארגנות הטרור היהודי מהימין הקיצוני וקובע כי מטרתם לבצע פשעים חמורים ואף רצח ולהפיל את השלטון בישראל. בשב"כ מכחישים טענות לעינויים (חדשות, בארץ)

כתובת שרוססה בכפר דומא (צילום: מרים אלסטר / FLASH90)

פרשת חקירת הרצח בדומא: בשירות הביטחון הכללי, יוצאים בהודעה חריגה, על רקע ההתקפות מהימין הקיצוני נגד הארגון בימים האחרונים, בשל הטענות לעינויים של החשודים היהודים בפרשת הרצח בכפר דומא.

השב"כ מכחיש את הטענות של אנשי הימין הקיצוני לעינויים בחקירות, וקובע כי מטרת התארגנות הטרור היהודי לבצע פשעים חמורים בכדי להפיל את השלטון בישראל.

בשב"כ קובעים כי "התארגנות הטרור היהודי, אשר חבריה נחקרים בימים אלה, עומדת מאחורי ביצוע פיגועים חמורים, מתוך אידאולוגיה קיצונית ואנטי-ציונית. חברי התארגנות זו המשיכו לבצע פיגועים גם לאחר ההצתה בדומא וראו בפיגוע זה כפיגוע שראוי לחקותו.

הארגון מסביר: "תכליתה של החקירה המתנהלת בימים אלה הינה חשיפת ההתארגנות וסיכול פיגועים עתידיים. לאור זאת ובתאום עם המערכת המשפטית נחקרת ההתארגנות על-פי אמות המידה המקצועיות והמשפטיות המקובלות לסיכול התארגנויות העוסקות בהוצאת פיגועים חמורים עתידיים. במהלך החקירות ננקטו אמצעים המתאימים לתכלית זו.

שב"כ מכחיש נחרצות שימוש בעינויים: "במסגרת דיונים משפטיים , כמו גם בכלי תקשורת שונים, הועלו טענות לפיהן, במסגרת החקירה, פגעו באיבריהם האינטימיים, נעשה שימוש ב"מיטת סדום", בבעיטות, ביריקות ,בחשמול גופם וכי אחד הנחקרים אף ניסה לפגוע בעצמו.

"שירות הביטחון הכללי מבהיר כי טענות אלה הינן שקריות ומשוללות כל קשר למציאות". בשב"כ מוסיפים, כי "מטרת הפרחת שקרים אלה לחלל האוויר הינה להשחיר פניו של שירות הביטחון הכללי ובכך לנסות לפגוע ביכולתו לבצע את תפקידו - על ידי שיבוש החקירה ופגיעה בתדמית השירות ועובדיו.

"פעילי הימין הקיצוני ועורכי דינם מנסים להסיט את הקשב הציבורי והמשפטי ממעשי הטרור החמורים אשר בוצעו על ידי ההתארגנות האמורה ולהפנותה נגד הלגיטימיות שבניהול החקירה לחשיפת מבצעיהם.

בשב"כ מדגישים כי "החקירה המדוברת מתנהלת תחת פיקוח משפטי ושיפוטי הדוק של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ופרקליטים נוספים המלווים את החקירה מקרוב וכן של בתי המשפט, על ערכאותיהם השונות, בלמעלה מ-100 דיונים מסוגים שונים שנערכו בעניינם של עצורי ההתארגנות.

בשב"כ תוקפים בחריפות את אנשי התארגנות הטרור: "שירות הביטחון הכללי יוסיף לפעול מתוקף האחריות שהוטלה עליו בחוק על-מנת לסכל טרור ובתוך כך, להביא למיצוי הדין מול התארגנות זו, הגורסת כי למדינת ישראל אין זכות קיום, חזונם העיקרי הוא הפלת השלטון בישראל, תוך שימוש באמצעים אלימים עד כדי מעשה רצח בפלסטינים, פתיחה במרד על מנת למנות מלך, ערעור ביחסים בין ישראל למדינות אחרות, גירוש הגויים ופגיעה במיעוטים (לקוח מתוך מסמכי ההתארגנות).

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר