ישראל במלחמהישראל במלחמה

חתונת השנאה: כתבי אישום נגד 13 נאשמים

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד 13 נאשמים, חמישה מהם קטינים בני 14-17, בגין הסתה לאלימות או לטרור ועבירות נוספות, ב"חתונת השנאה" (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הריקודים בחתונה (באדיבות "ערוץ 10")

חתונת השנאה - כתבי אישום: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד 13 נאשמים, חמישה מהם קטינים בני 14-17, בגין הסתה לאלימות או לטרור ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, באולם בירושלים התקיימה חתונתו של אחד הנאשמים, יקיר אשבל מיד בנימין. על פי כתב האישום, אשבל היה מזמין האירוע באולם וכן בעל שליטה בנעשה באירוע בו נכחו כ 500 איש.

זמן קצר לפני החתונה, נעצרו מספר חשודים בביצוע פיגוע רצח שהתקיים בלילה שבין 30-31.7.15 בכפר דומא שבשומרון. עובר ליום 7.12.15 הודפסו תמונותיהם של בני משפחת דוואבשה סעד, ריהאם ועלי כפי שפורסמו בכלי התקשורת לאחר הפיגוע בכפר דומא, תמונה של התינוק עלי ותמונת הכתובת "נקמה".

לדברי התביעה, התמונות הודבקו על קרטונים וחוברו להם קרשים כך שניתן יהיה להניפם כשלטים בחתונה. במהלך החתונה שר אחד הנאשמים, סיני תור מרמת השרון, את השיר "יבנה המקדש". סיני תור הוסיף לשיר מלים ואמר פעמיים "ישרף, ישרף המסגד" וכן "יתפוצץ, יתפוצץ המסגד". במהלך השמעת השיר, רקד אחד הנאשמים, דניאל צבי משה פינר מכפר תפוח, כאשר כתוב על חולצתו "אין ערבים אין פיגועים" והניף בידו חולצה צהובה ועליה סמל תנועת "כך".

חתונת השנאה (באדיבות ערוץ 10)

עוד נכתב בכתב האישום: "במהלך החתונה החל סיני תור זמר החתונה, לשיר שיר שמילותיו "זכרני נא וחזקני נא אך הפעם הזה האלוהים ואנקמה נקם אחת משתי עיני מפלשתים", מיד לאחר מכן, הוא המשיך ושר את פסוק כ"א ממזמור ק"ד בספר תהילים "הכפירים שואגים לטרף ולבקש מאל אוכלם".

"בעת הזאת, לקול השירים "זכרני נא" ו "הכפירים שואגים לטרף", החלו הנאשמים לרקוד, בצוותא חדא עם כמה עשרות צעירים מבאי החתונה ובהם קטינים רבים, תוך שהם מניפים את ידיהם באוויר, וחלקם מניפים את תמונות משפחת דוואבשה, שני רובים אוטומטיים מסוגM4 (נשק קלעים צה"לי, אחד מהם שייך לחייל מנחם כהן) ו-M16 קצר, אקדחים או חפצים הנחזים להיות אקדחים, בקבוקי זכוכית אשר הוכנסו לתוך פייתם בדים כך שהם דימו בקבוקי תבערה וסכינים. אחדים מהרוקדים רקדו כשהם רעולי פנים. במהלך הריקוד, אחדים מהרוקדים דקרו פעם אחר פעם תמונות משפחת דואבשה באמצעות סכינים, אחדים אף הציתו וקרעו את התמונות, וחלק מאוחזי הנשק אף דרכו את כלי הנשק, כל זאת בעוד סיני תור מעודד ומלהיב אותם בשיריו, ומעת לעת מחליף את מילות השיר "פלישתים" ב"פלסטין" בשיר "זוכרני נא" ובשיר "הכפירים שואגים" הוסיף את המילים "ריבונו של עולם אנחנו עוד רעבים", על מנת לשלהב את הרוקדים ולתמוך במעשיהם.

על פי כתב האישום, במעשיהם פרסמו הנאשמים בצוותא חדא קריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה או הזדהות עימו.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אחד הנאשמים אומר כי: "מדובר בצעד פופוליסטי של הפרקליטות שבדכ שולחת כתבי אישום בדואר לנאשמים משוחררים, אך הפעם נדמה שהרצון להוציא הודעה לתקשורת גובר על זכויות הנאשמים שראוי היה שיעיינו בכתב האישום ולא יקבלו הודעה טלפונית.

"כתב האישום יכלול בתוכו אישומים בגין ניפוף בנשק ועו"ד בן גביר ממשיך ותוקף ואומר כי; "מן הראוי שבפרקליטות יגישו קודם כתבי אישום נגד משתתפי חתונות באום אל פחם ורהט שלא רק שמנופפים בנשק אלא אף יורים באוויר.- בפרקליטות גיבורים על יהודים ותחושה קשה של גזענות ואכיפה בררנית ממשיכה להיות באוויר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר