חילולי השבת בת"א

הגר"מ מאזוז: "החרדים שלנו היום יהיו פחות מהמפד"ל?"

הגאון רבי מאיר מאזוז, תקף את המפלגות החרדיות בעקבות פסיקת בג"ץ המאפשרת חילולי השבת בת"א, ותהה אם הם פחות טובים מהמפד"ל שבעבר הפילו ממשלה בגלל חילול שבת קטן (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הגאון רבי מאיר מאזוז בביקורת על התנהלות תנועת ש"ס בכל הקשור לסגירת המרכולים בשבת. במהלך שיעורו השבועי התבטא הרב כי הוא בטוח שהנושא לא הועלה בפני מועצת חכמי התורה.

לדברי הרב מאזוז: "זה ימשיך הלאה מעיר לעיר, התירו חלק זה ימשיך הלאה, וכל זה איך קרה? באשמתנו, במקום ללכת ולומר מיד, לא! אנחנו לא מרשים! בלי לפחד, מאף אחד, השבת היא מעל כולם, להסביר להם".

הרב הוסיף תוך כדי רמיזה לשר הפנים אריה דרעי: "אדם צריך לשמור על התורה אל תפחד, תהיה רץ כצבי ועז כנמר, בתור שר פנים תאמר לא לעשות ככה, בלי חנופה, אני בטוח שלא שאלו את מועצת חכמי התורה!".

הרב מזוז, שבבחירות תמך באלי ישי, המשיך ותקף את המפלגות החרדיות שלא מאיימות במשבר קואליציוני: "יושבים יושבים, חודש חודשים, ממתינים לא עושים כלום, ובסוף, באו שלשה שופטות ורבע מה שקבעו. בעבר אפילו המפד"ל, הפילו ממשלה בגלל חילול שבת קטן, מה החרדים שלנו היום יהיו פחות מהם?!".

בהמשך דבריו פנה הרב מאזוז גם לציבור החילוני, ואמר: "השבת היא מתנה לעם ישראל, אלמלי השבת, היינו מתבוללים באמות, גם מייסדי המדינה החילונים, ידעו להעריך את השבת, למשל הביטוי המפורסם שכותבים אותו בשם חז"ל:" יותר מששמרו ישראל את השבת, השבת שמרה על עם ישראל" אין את זה בחז"ל, זה אמר אותו 'אחד העם' אדם חילוני מהמשכילים, שהבין כמה השבת חשובה לעם ישראל. היה אחד שכתב, 'השבת עושה כלב נרדף לנסיך כל שבוע' השבת עושה אותך נסיך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר