מרגי לשטסלר: "מאמרך שקרי, תתנצל"

לשר מרגי נמאס מההתקפות של העיתונאי נחמיה שטסלר על משרד הדתות. במכתב ששיגר יועצו, הוא כותב: "הסתה בשם חופש השיסוי" (בארץ)

ניצן ארליך | כיכר השבת |

אחרי הכתבות שפרסם העיתונאי נחמיה שטסלר בעיתון 'הארץ' נגד שר הדתות יעקב מרגי, יועץ השר שיגר מכתב חריף לשטסלר.

כזכור, לפני כחודשיים פורסמה בכותרת הראשית בעיתון הארץ כתבה תחת הכותרת: 'שר הדתות מנצל תקנה חדשה כדי למנות עשרות פעילים של ש"ס למועצות הדתיות'. בכתבה זו צוין בנוסף כי ראשי מועצות דתיות משתכרים שכר גבוה בדומה לשכר של ראש המועצה המקומית.

השבוע פרסם שטרסלר מאמר דומה, בו חזר על הדברים שנכתבו דאז בעיתון הארץ, כביכול השר לשירותי דת ממנה פעילים של ש"ס במועצות הדתיות ושכרם הגבוה דומה לשכר ראש מועצה מקומית.

"פרסום מאמר זה והכתבה דאז בעיתון הארץ משוללי כל ייסוד", כותב יועץ השר אלון נוריאל, "כיוון שכל המועצות הדתיות נבחרו בהליך בחירות מסודר ודמוקרטי שנערך על פי חוק בהסכמת ראש העיר, נציגי העירייה ורבני העיר".

נוריאל מוסיף: "אם הנך עיתונאי מכובד המוערך על ידי קוראיו ככזה, הנך מצווה לחובת פרסום אמיתי והוגן מעבר למתחייב על פי החוק, להכחיש ולתקן את הפרסום במאמרך. הטענה לפרסום המגמתי לטענת נוריאל הינה הטעיית הקוראים בפרסומים שקריים בכוונת תחילה ובזדון כדי להסיתם נגד הנציגים החרדים בשם חופש שיסוי".

עוד טען כי הפרסום הנ"ל פוגע בציבור גדול של ראשי מועצות וממונים והוא בבחינת לשון הרע, שפרסומו אסור על פי חוק איסור לשון הרע התשכ"ה-1965.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות