המשטרה: נחדד את הנהלים נגד משחקי כדורגל בהר הבית

בעקבות מכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, התחייבה המשטרה לחדד את הנהלים האוסרים משחקי כדור במקום הקדוש בניגוד למצב העכשווי והעגום (חדשות בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
(צילום: לוסי מרץ, פלאש 90)

במכתב ששלחה המשטרה בתגובה לפנייתו של עו"ד חיים בלייכר, שהלין על משחקי הכדור של נערים מוסלמים בשטח הר הבית, הודיעה המשטרה כי "בעקבות פנייתך שב וחודד הנושא בפני שוטרי יחידת הר הבית". על פי פסיקת בג"צ, אסורים משחקי כדור בשטח הר הבית, מפני שהם פוגעים בקדושת המקום. זאת למעט, כפי שציינה המשטרה בתגובתה, השטחים הסמוכים לבתי הספר המוסלמים בהר הבית, בהם הותר המשחק.

לפני כחודש, הבחינו עולים יהודים להר הבית כי משחקי הכדור התפרשו מאזור בתי הספר אל כלל הרחבה. פניותיהם אל השוטרים המלווים בהר לא נענו, ומשכך פנו לעו"ד בלייכר מארגון חוננו שיסייע באכיפת החוק. בלייכר פנה אל משטרת ירושלים במכתב, ובו דרש "לעשות כל מאמץ על מנת למנוע הישנות של מקרים כאלה, בדרך של העמדה לדין של האנשים המחללים את המקום, או למצער החרמת הכדור בו משחקים".

במכתבו ציין כי מעשים אלו הם עבירה על חוק המקומות הקדושים, שהעונש המרבי עליהם הוא שבע שנות מאסר. גם בג"צ, כאמור, הורה כי יש לאכוף את שמירת קדושת המקום ולמנוע התנהגויות מבזות כגון משחק כדורגל או פיקניקים. "התנהלות זו גורמת לחילול המקום הקדוש ופגיעה ברגשות העולים להר הבית וברגשות כל מאמין", כתב בלייכר.

כאמור, קיבלה המשטרה את טענותיו של בלייכר והתחייבה לחדד את הנהלים ולמנוע הישנות מקרים כאלו.
בתגובה לדברים אמר עו"ד בלייכר: "אנו מקוים שמכאן והלאה המשטרה תפעל בנחישות גם בעניין הזה של שמירה על קדושת הר הבית מפני חילול המקום ע"י הערבים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר