חשש בערד: כתבי אישום נגד חסידי גור

ארבעה חסידי גור מערד נעצרו במוצ"ש בעקבות חשד למעשי אלימות בבית-הכנסת בעיר. החשש: יוגשו כתבי-אישום. כל הפרטים (חדשות, חרדים)

ניצן ארליך | כיכר השבת |
חסידי גור בכניסה לתחנה (סלולרי)

בחזרה לערד: ארבעה חסידי גור נעצרו במוצאי-שבת בחשד לכאורה של מעשי אלימות בבית-הכנסת הגדול בעיר, במהלך השבת.

שלושה מתוך העצורים, שוחררו בערבות למעצר-בית כבר במוצאי שבת. הרביעי שוחרר לביתו רק בבוקר יום ראשון, לאחר שהות של לילה בתא-המעצר.

כזכור, על בית-הכנסת מתנהל מאבק של ממש בין חסידי גור - לגבאיי בית-הכנסת וחסידי חב"ד. המאבק התפרץ בחודשים האחרונים, לאחר פטירתו של רבה של ערד, חסיד חב"ד, הרב בן-ציון ליפסקר זצ"ל.

חסידי גור טוענים כי זכותם להתפלל בבית-הכנסת בתור תושבי העיר ואילו חסידי חב"ד (המגובים על-ידי הנהלת בית-הכנסת), טוענים כי חסידי גור מנסים להשתלט על בית-הכנסת.

המאבק הגיע בשבת האחרונה לשיא, כשבמקום פרצו מהומות.

דובר משטרת ערד אמר היום לעיתונאים: "תחנת ערד נחושה למצות את הדין עם פורעי החוק, והיא תדאג להעמדתם לדין של החשודים בפלילים".

לדבריו "אין זה מתפקידה של המשטרה להכריע בסכסוך על עתידו של בית-הכנסת. הדבר יוכרע בבית-משפט ותפקידנו הוא לשמור בינתיים על ביטחונם של כל תושבי ערד, ולמנוע אלימות".

יצוין, כי במוצאי-שבת, עת שהו העצורים בתחנה, הגיעו אליה עשרות חסידי גור כדי למחות על מעצר חבריהם.

מפקד התחנה, ניצב יובל פז, הזעיק את כיתת הכוננות של העיר, המורכבת מבלש משטרה, במטרה למנוע את ההתפרעות.

אחד ממתנדבי מד"א בערד, סיפר כי לאחר סיום המהומות בתחנה, בסביבות השעה 22:00 בלילה, ניגשו לתחנה כעשרים מחסידי גור וכמה מבלשי המשטרה לקבלת טיפול רפואי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר