"החשש תלוש"

קצב לביהמ"ש: לבטל את מעצר הבית הלילי

ועדת השחרורים סירבה להקל בתנאי השחרור המוקדם של הנשיא לשעבר, משה קצב, שמחויב להישאר בביתו בלילות. פרקליטיו: "החשש ממנו תלוש מהמציאות" (חדשות בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
קצב ביציאתו מהכלא (צילום: פלאש 90)

נשיא המדינה לשעבר והעציר המשוחרר בהווה, משה קצב, עתר היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בלוד נגד החלטת ועדת השחרורים של הנהלת בתי הסוהר, שלא הסכימה לבטל את מעצר הבית הלילי שלו. כחלק מתנאי השחרור המוקדם שלו. על פי מעמדו כ"אסיר ברישיון", מחויב קצב להישאר בביתו משעות הערב ועד הבוקר.

לאחרונה הוא פנה לוועדת השחרורים וביקש הקלה בנושא, אך לפני כשבועיים נענה בשלילה ולכן כעת פנה לבית המשפט. לדברי פרקליטיו, עורכי הדין שני אילוז וציון אמיר, קצב בן ה-72 משוחרר כבר שנה, והטענה של המשטרה שלפיה יש חשש ל"שוטטות לילה" תלושה מן המציאות. לפי הרשות לשיקום האסיר, הם טוענים, הנשיא לשעבר משתתף בטיפולי השיקום ושואף לחיים נורמטיביים ושומרי חוק.

קצב שוחרר בדצמבר אשתקד לאחר שריצה חמש מתוך שבע שנות מאסר שנגזרו עליו. המגבלה של מעצר בית לילי, כמו אחרות בתנאי השחרור שלו, אמורה לחול עד תום תקופת מאסרו הרשמית, בדצמבר 2018.

בוועדת השחרורים התנגדה הפרקליטות לבקשה של קצב בטענה שמדובר בתנאים מקובלים שנושאים אסירים שהורשעו בעבירות דומות, ואין הצדקה להקלה מיוחדת במקרה זה, קל וחומר כששוקלים את תחושותיהן של הקורבנות אל מול העובדה שקצב מסרב להכיר במעשיו ולהתנצל עליהם.

עד כה כשל קצב בכל בקשת ההקלות בתנאי השחרור שלו. הוא נדחה בוועדה הן באפריל והן בנובמבר, ובאוגוסט האחרון דחה הנשיא ראובן ריבלין את בקשתו לביטול תנאי השחרור שלו בנימוק שוועדת השחרורים הסכימה לקצר את עונשו רק בכפוף לתנאים מגבילים ולתוכנית שיקום מורכבת אליה מסרב קצב להצטרף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר