חברי "פורום תקנה" לוקחים את החוק לידיים

קבוצת אנשים, החליטה להקים בית משפט ולדון רב להגליה. מי התיר להם? והאם לא היה נכון לפנות למשטרה? יצחק בלומנטל בעקבות הפרשה המסעירה

הרב יצחק בלומנטל | כיכר השבת |

עד היום חשבנו שיש שני עמים שנאבקים על מדינת ישראל, היהודי והפלסטיני. מה מתברר? יש עוד עם. עם "תקנה". לעם הזה יש חוק, יש בית משפט, יש ענישה.

לאחרונה התפרסמו פרסומים על הרב בישראל. עשה או לא עשה את המיוחס לו? אין לי מושג. אבל יש כאן משהו הרבה יותר מעיק. קבוצה של אנשים, החליטה להקים בית משפט ולדון אותו - להגליה.

תארו לעצמכם שרב חרדי, היה מקים בית דין יהודי. בית דין שיגזור עונשי מוות למחללי שבת, בסקילה. בית דין שיגזור ויבצע. האם זה היה עובר בשתיקה?

האם הציבור הדתי לאומי, זה שמכיר במדינה כמדינת חוק, האם אין משטרה ובית משפט שיכולים לדון בזה? והאם הפרסום הרב שנהיה לאחרונה, עומד בכללי ההלכה? האם מותר לספר לשון הרע כל כך נורא על אדם רק על פי החלטת קומץ אנשים, שאף אחד לא מינה אותם לשפוט?

כמדומני שהתשובה ברורה.


מעבר לעובדה שהקמת מדינה בגבולות המדינה היא מעשה לא חוקי, יש בזה הרבה טפשות. המון.

מה הועילה ההגליה? האם הוא אמור להמנע מלפגוע בילדי המרכז בלבד? למה לא לשמור גם על ילדי הצפון הרחוק, אליו הוגלה?


פרשיה נוספת שהתפוצצה לאחרונה היא פרשת גואל רצון. רצון הקים לעצמו מדינה בתוך מדינה, בית עם חוקים משלו, קנסות משלו, ותאוות משלו.

בבית של רצון, כל הנוכחים הסכימו לשמור על החוקים, הוא לא ניסה לכפות את חוקיו על אחרים שלא בחרו לבוא למדינתו. בניגוד גמור לפורום תקנה, שניסה להחיל את חוקיו גם על הציבור הישראלי.

לפני תקופה, פורס על שחקן כדורגל מסויים שהסתבך בחובות. העניין הובא לדיון בפני אחד מאנשי העולם התחתון, והנ"ל גזר עליו הגליה לארצות הברית בתוספת קנס הגון.

ההתייחסות התקשורתית - משפטית לזה היתה כמו כל מעשה של ארגון פשע. בדיוק כמו סחיטת אזרח תמים. גם בהנחה ש"הנאשם" אינו אזרח תמים, אין שום זכות לאף אחד לשפוט אותו.


אני קורא לצה"ל ולמשטרה לפעול מיידית.

צה"ל אמור לכבוש את המדינה החדשה שנוצרה לנו, ויפה שעה אחת קודם, לפני שהמצב יחמיר יותר. מי שיודע לפנות כל מאחז לא חוקי, אמור להצליח לפנות מדינה שלמה לא חוקית שקמה לנו כאן. את שריה ראשיה ויועציה צריך לקחת בשבי ולשלוח לכלא לשנים רבות. תנו לצה"ל לנצח.

ולמשטרה אני קורא, קם לנו ארגון פשיעה חדש במדינה. תעצרו אותם לפני שהם יגדלו. אל תשכחו שכל ארגוני הפשע התחילו כך, וגדלו וגדלו עד לאימה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות