גם מי שאינו דתי יוכל לבחור שלא לעבוד בשבת

ועדת הכספים התכנסה להכנתו של נוסח מתוקן לקריאה שניה ושלישית, להצעת החוק לפיה כל אדם יהיה רשאי לסרב לעבוד בשבת ללא קשר להשקפתו הדתית (חדשות, בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

ועדת הכספים התכנסה הבוקר (שלישי) להכנתו של נוסח מתוקן לקריאה שניה ושלישית, להצעת החוק של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) ומיקי זוהר (הליכוד) לפיה כל אדם יהיה רשאי לסרב לעבוד בשבת ללא קשר להשקפתו הדתית.

יצוין כי במצב כיום, חוק שעות עבודה ומנוחה קובע שמי שמקיים את מצוות דתו רשאי לסרב לעבוד ביום המנוחה בכפוף להגשת תצהיר המעיד על קיום מצוות דתו. התיקון לחוק יאפשר גם לעובד שאינו דתי שלא לעבוד ביום המנוחה הקבוע לגביו, מבלי שהדבר יהווה עילה לפיטורים או לאי קבלה לעבודה.

להצעת החוק נוסף סעיף המאפשר לוועדת השרים להחריג מקומות עבודה בשל טעמים ייחודיים הקשורים באותו מקום עבודה, ואם לדעת ועדת השרים תחולת הסעיף עלולה לפגוע פגיעה משמעותית באותו מקום העבודה.

במהלך הדיון עלו מספר הסגות לנוסח, ויו"ר הוועדה משה גפני הודיע כי הנוסח המתוקן יובא לאישור סופי בקרוב, לאחר הטמעת התיקונים שעלו בדיון.

יוזמת ההצעה, ח"כ עליזה לביא אמרה לאחר הדיון: "ההצעה משקפת במדויק את המהות שת מדינה יהודית ודמוקרטית, שאינה מפלה בין בני אדם בגין השקפתם הדתית. השבת שייכת לכולם, ואין סיבה להבחין בין מי שמדקדק בקיום מצוות, ומי ששיקוליו סוציאליים, משפחתיים ואחרים.

"החוק אינו כופה דבר על אף עובד או מעסיק, אלא מקנה לעובד את הבחירה. ישנם עובדים רבים מעוניינים לעבוד בשבת ואחרים שלא, לכן השוק בטווח הארוך יתאזן, והוועדה תוכל לפתור קשיים נקודתיים. מקווה מאוד שנשלים את תיקון החוק כבר בפתח המושב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר