הנאום יהפוך לשיעורים

השר נפתלי בנט: נאומה של מרים פרץ יילמד

שר החינוך בנט, הנחה את מערכת החינוך, כי נאום האחדות של האם השכולה, מרים פרץ בטקס קבלתה את פרס ישראל על פועלה בתחום החינוך, יילמד בבתי הספר (חדשות בארץ)

ישראל כהן | כיכר השבת |
(צילום: מקבלת את הפרס (צילום: Hadas Parush/Flash90))

שר החינוך, נפתלי בנט, הנחה היום (שישי) את מנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ללמד במהלך השבוע הבא את נאומה של כלת פרס ישראל, מרים פרץ, אותו נשאה אמש בשם חתני וכלות הפרס. צוותי המקצוע במשרד יגבשו מערכי שיעור על בסיס הנאום אשר יילמדו בבתי ספר בכל רחבי הארץ.

שר החינוך, נפתלי בנט: ״מרים פרץ, אם הבנים, האם של כולנו, איחדה ורוממה אמש בנאומה אומה שלמה כאשר הצליחה לצייר במילים את כמיהתה של החברה הישראלית כולה לאחדות ולשותפות. סיפורה של מרים, ובעיקרו בחירתה להמשיך לחיות ולהחיות דורות של תלמידים בכוח אישיותה, הם דוגמא ומופת לכולנו. במהלך השבוע הבא ילמדו תלמידי ישראל אודות הנאום, הערכים אותם הוא מבטא והמסרים המשמעותיים אשר הביאה מרים בפני מדינת ישראל. זכינו כולנו לשמוע אמש דברי אלוקים חיים, עתה נוודא כי אלו יחלחלו גם לדור הבא״.

מרים פרץ, היא אחת הזוכות בפרס על 'מפעל חיים'. היא מוכרת כאם ששכלה שניים מבניה בעת שירותם הצבאי, אוריאל ואלירז הי"ד, שנפלו בשני מקרים נפרדים. עם ההכרזה על זכייתה, קם הקהל כולו על רגליו, והריע לה דקות ארוכות.

בנאומה בשם כל הזוכים אמרה פרץ בתוך דבריה: "כילדה, חשתי שלא עשיתי דבר למען ארצי. באתי אל ארץ מוכנה ולא ידעתי שיום יבוא ואתן את היקר לי מכול עבור ארצי - את בניי אוריאל ואלירז. אבל מולדת לא בונים רק בכאב ובדמעות אלא גם בעמל ובנתינה מתמשכת לאורך שנים".

"יש לי לב אחד שנשבר 3 פעמים בהודעות שבר נוראיות: נפילת בני בכורי אוריאל בקרב בלבנון, פטירת אישי אליעזר משברון לב ונפילת בני השני אלירז בקרב בעזה. עם הלב הזה יצאתי אל עמי ובמילים פשוטות, בשפת הלב השבור, דיברתי על הארץ הזאת ומורשתה, על הבחירה בטוב, על השמחה, על הדבקות בחיים, על אחריות, על מעורבות חברתית, ומתוך הלב הזה שפועמת בו אמונה בארץ הזאת ובעם הזה, מתוך תהומות הכאב, נבעו מעיינות של אהבה".

"אם נצא כולנו לפגוש את הגיוון, את האחרים, נכיר, נרגיש, נראה את העיניים הכואבות והשמחות, וגם אם יש בינינו תהומות - נוכל לבנות מעליהם גשרים. כולנו בארץ הזאת חפצי חיים וחפצי שלום. זה הבית של כולנו, ואין בלעדיות של אהבת העם והמולדת לצד מסוים".

"כולנו רוצים לזכות לראות את נכדינו בונים כאן את ביתם, מטיילים בארץ בבטחה ונהנים מנופיה. כולנו מייחלים לחברת מופת ברוח חזון נביאי ישראל. ומכוח זה כולנו נושאים באחריות לאופיו, לערכיו ולעתידו של הבית שלנו. בפאזל הזה שנוצר במדינת ישראל יש מקום לכולם, לכל קשת הצבעים ואם תחסר פיסה אחת מהפאזל התמונה לא תהיה שלמה. על כן אינני מוכנה לוותר על שום חלק מעמי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר